16 maja 2009 08:01

Sprawa Honoru powtórzona!

16 maja Łukasz Dudek (S – Grupa, Ocun, Nepa, 8a.pl, Climbing Technology) dokonał pierwszego powtórzenia Sprawy Honoru VI.8 – najtrudniejszej drogi w Jaskini Mamutowej.

Pierwszego przejścia Sprawy Honoru dokonał w grudniu ubiegłego roku Bogdan Rokosz. Linia jest połączeniem dróg Mechanika Skręta Cienkiego VI.6, Czekając Na Godoffa VI.6 z Chomeinim VI.6 (a właściwie z Deklaracją Nieśmiertelności VI.6+). Bogdan wycenił drogę na VI.8 i francuskie 9a.

Łukasz, który prezentuje obecnie niesamowitą formę, przypomnijmy przejścia Martin Krpan 9a, Underground 9a, w ubiegły weekend szybkie powtórzenia w Mamutowej, ocenia drogę "nieco" inaczej:

Dla mnie “Sprawa” nie jest dużo trudniejsza niż “Stal Mielec”, mieści się raczej w tym samym stopniu, ponieważ mi siadają tam palce. Trudno mi przeceniać drogę, która wiem, że jest dla Bogdana większym wyzwaniem, bo mu nie siadały palce tak jak mi. Płytka "Chomeiniego" jest tak wykuta, że jeśli ktoś ma drobniejsze palce, to jest mu o wiele łatwiej, niż tak jak Bogdanowi, który robił ją na fuckerach – szacun!

Nie wyobrażam sobie, żeby zrobić wyjście na samych fuckach!  [ o tym jak wymagająca dla Bogdana była płytka po samych fuckerach, może świadczyć fakt, że kiedy ją przeszedł, to nigdy nie spadł z ryski i od razu zrobił drogę] Myślę, że tak jak robił to Bogdan to droga może mieć VI.8.

W serwisie 8a.nu Łukasz wycenił Sprawę Honoru na 8c+.

Mysza

Źródła: climb.pl
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    !! Sprawa Honoru Vi.8 dla .... [13]
    http://www.climb.pl/ Pozdro!

    16-05-2009
    butcher