13 maja 2022 08:40

Mega droga i do tego hard: Łukasz Dudek powtarza „Flow” VI.6+

Coś czujemy, że na Sadku będzie w tym sezonie bardzo tłoczno. Łukasz Dudek (Team Agrest, KW Częstochowa) otworzył ostatnio Markiza de Sade VI.6. A do tego powtórzył dwie czołowe propozycje rejonu autorstwa Adriana Chmiały.

Łukasz na drodze "Markiz de Sade" VI.6, Sadek (fot. Piotrek Deska – Outdoor Photography)

Łukasz na drodze „Markiz de Sade” VI.6, Sadek (fot. Piotrek Deska – Outdoor Photography)

***

Najpierw padła Korono-rewolucja VI.6+ (o tym przejściu wspominaliśmy przy okazji Markiza de Sade). Teraz dołożył Flow VI.6+. To prawdopodobnie dopiero pierwsze powtórzenia obu dróg(?).

Autorem Flow, podobnie jak Korono-rewolucji, jest Adrian Chmiała. Droga powstała w 2018 roku. Startuje tak jak sadkowy klasyk Energoprojekt (VI.5), po trzeciej wpince skręca w prawo i dalej biegnie już na wprost do zjazdowego. Adrian pisał o niej: „Super droga, bardzo siłowa, dobre chwyty, brak stopni :). Wycena to tylko propozycja, zapraszam do powtórzeń”. Jest i powtórzenie, i przy okazji potwierdzenie wyceny. Łukasz w komentarzu krótko i treściwie: „Mega droga! Hard”.

Łukasz ma już przewspinany komplet najtrudniejszych pozycji podlesickiego Sadka. W 2019 roku poprowadził też Prostowanie Brexitu Mirka Wódki.

***

Ekstremalnych projektów (a przynajmniej potencjalnych linii) na Jurze nie brakuje, głównie na północy. Mogą sięgać nawet VI.7…

Łukasz podczas prób na drodze "Core" VI.7 (fot. Piotrek Deska - Outdoor Photography)

Łukasz podczas prób na drodze „Core” VI.7, Biblioteka, Podlesice, 2019.  Ostatecznie poprowadził ją solo z liną (fot. Piotrek Deska – Outdoor Photography)

W księgarni wspinanie.pl znajdziecie najnowsze topo „Jura Północna” Grzegorza Rettingera (wyd. 4., 2022).
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum