27 listopada 2019 21:24

Wypadek Emily Harrington na El Capitanie. Boska ręka Honnolda czyni cuda ;)

Trzeba zacząć od najważniejszej informacji – Emily Harrington ucierpiała po locie na El Capitanie, ale całe szczęście zapewne już niedługo wróci do wspinania. Jej wypadek pokazał, jak mocno Alex Honnold odcisnął się w amerykańskim mainstreamie, za jego sprawą zdarzenie trafiło na czołówki mediów za Oceanem.

Wypadek Emily miał miejsce parę dni temu podczas próby przejścia Golden Gate 5.13. Amerykanka chciała zostać pierwszą kobietą, której uda się poprowadzić tę drogę w jeden dzień. Pokonała ją klasycznie już w 2015 roku.

https://www.instagram.com/p/B5TJbpOBEvR/

Próba zakończyła się dość pechowym lotem, podczas którego lina zawinęła się wokół szyi Emily, powodując solidnie rany. Istniała obawa, że zostały uszkodzone kręgi, konieczna była szybka akcja ratunkowa. Jednym z pierwszych wspinaczy, którzy znaleźli się przy Emily był Alex Honnold. Wspólnie z innymi wspinaczami zaopatrzył Amerykankę i pomógł w przygotowaniu do zabrania jej ze ściany przez służby ratunkowe.

Obecność bohatera „Free Solo” sprawiła, że o zdarzeniu na El Capitanie dowiedziała się cała Ameryka:

‘Free Solo’ Star Alex Honnold Rescues Climber Emily Harrington

Free Solo star Alex Honnold helps rescue world-renowned climber Emily Harrington after she suffers horrifying fall at El Capitan in Yosemite

World-class climber Emily Harrington credits ‘Free Solo’ climber Alex Honnold with life-saving rescue after fall from El Capitan

Taki efekt uboczny sukcesu filmu o solowym przejściu Freeridera.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum