Nowość od marki Petzl – uprząż Sitta

Od 2024 roku uprząż Sitta, w której kompromis między minimalnym ciężarem a wygodą jest najbardziej imponujący wśród wszystkich produkowanych przez Petzl, zyskuje jeszcze doskonalszą formę. 

Nowa uprząż Petzl Sitta (fot. Petzl)

To propozycja dla dla wymagających wspinaczy i alpinistów! Sitta kolejny raz ustanawia najwyższy kompromis pomiędzy lekkością a wygodą. Można ją złożyć do niewielkich rozmiarów, co ułatwia przechowywanie w plecaku. Cienki i elastyczny pas biodrowy zapewnia niezrównaną swobodę ruchów, niezależnie od tego, czy jesteś na skałkach, czy w górach. Pięć uchwytów sprzętowych umożliwia przenoszenie całego sprzętu niezbędnego do wspinaczki w skałkach, lodzie czy mikście. Wzmocnione punkty wiązania zapewniają długotrwałą odporność na tarcie liny.

Nowa uprząż Petzl Sitta (fot. Petzl)

Oto jej charakterystyka:

  • SITTA świetnie sprawdzi się podczas trudnych przejść sportowych, w alpinizmie i wspinaczce lodowej.
  • Dość powiedzieć, że przy rozmiarze M waży 285 gramów (dla porównania HIRUNDOS: 310 g). Oczywiście po spakowaniu do pokrowca SITTA nie zajmuje prawie w ogóle miejsca w plecaku.
  • Przy tym – dzięki technologii WIREFRAME – uprząż oferuje kosmiczną wygodę i… swobodę. Elastyczne taśmy udowe i miękki pas dają o sobie zapomnieć, a miękki punkt centralny zapewnia swobodę ruchów.
  • Pięć uchwytów sprzętowych umożliwia przenoszenie całego sprzętu niezbędnego do wspinaczki w skałkach, lodzie czy mikście. Prawdziwym zaś hitem są dwa duże przednie, sztywne uchwyty sprzętowe z przodu, w których zastosowano przegródki pozwalające na uporządkowanie sprzętu (np. oddzielenie ekspresów i kości). W razie potrzeb można je odczepić i uzyskać dwa duże uchwyty sprzętowe.
  • Celem szybkiej i prostej regulacji klamra DOUBLEBACK HD z kutego aluminium pozwala na płynne przesuwanie się taśmy.
  • Lekkość nie idzie w tym przypadku z delikatnością, bowiem SITTĘ cechuje naprawdę imponująca trwałość, którą uzyskano dzięki odpornym na ścieranie materiałom, wzmocnionym punktom wiązania (PEHD) i połączeniu konstrukcji pasa i taśm udowych.
  • Słowem SITTA sprawi, że wyrażenie „rozsiąść się wygodnie” może przyjść Wam na myśl nawet na wiszącym stanowisku, podczas asekurowania długo patentującego partnera lub w trakcie przedłużonego rozkminania ruchów w przewieszeniu.

Nowa uprząż Petzl Sitta (fot. Petzl)

Więcej danych technicznych na amc.com.pl.

Informacja prasowa Petzl

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum