26 marca 2019 09:07

James Webb na klasyku Chironico – “From Dirt Grows the Flowers” 8C

I znów z boulderowej półki… Tym razem James Webb działający w Chironico. Amerykanin przeszedł jeden z klasowych szwajcarskich problemów – From Dirt Grows the Flowers 8C.

Amerykanin na “From Dirt Grows the Flowers” 8C (fot. Keenan Takahashi)

Właściwie Webb wrócił na klasyk Dave’a Grahama. Na From Dirt Grows the Flowers wspiął się już kilka sezonów wcześniej, ale wybrał wówczas lewy wariant – trawersujący w lewo i omijający słynną mantlę (8A+), która dla wielu stanowi sedno boulderu. Taki wariant jest odczuwany przez powtarzających jako łatwiejszy (8B+). Autorska wersja biegnie na wprost i wychodzi na krawędź dachu wspomnianą mantlą.

James Webb gdzie nie pojedzie, tam zawsze padają zacne przejścia. W Szwajcarii pewnie jeszcze zaszaleje. W końcu, jak sam przyznaje, czuje się przytłoczony ilością niesamowitych projektów.

Amerykanin świetnie kończył ubiegły sezon i świetnie zaczynał rok 2019. Pod koniec 2018 zrealizował jako pierwszy projekt Nalle Hukkataivala Sleepwalker 8C+ w Red Rocks. Z kolei w styczniu tego roku zweryfikował między innymi jedną z niepowtórzonych dotąd przystawek Charlesa Alberta w Fontainebleau, Bélial 8B+ (oryginalnie wycenione przez Francuza na 8C).

A propos Bleau, czytaliście ostatnie kartki Mechaniora z francuskiego ogródka? Dobra lektura :).

Brunka
źródło: 8a.nu

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum