24 kwietnia 2024 09:17

Jabee Kim wpisuje do kapownika „La Révolutionnaire” 8C+ [aktualizacja]

37-letni Jabee Kim powtórzył jeden z topowych baldów w Fontainebleau. Na koncie 8a.nu Koreańczyka pojawiło się La Révolutionnaire 8C+ Charlesa Alberta.

[aktualizacja] 27 kwietnia Jabee zamieścił filmik z przejścia (powyżej). W sumie spędził nad projektem cały miesiąc. Na koniec powiedział: „Nie żałuję. To był najcenniejszy czas w moim wspinaczkowym rozwoju”.

***

Zbieżność nazwisk nieprzypadkowa. Jabee jest starszym bratem wybitnej zawodniczki Jain Kim (mistrzyni wspinania z liną). Sam zresztą też startował przez wiele lat na panelu, karierę zawodniczą zakończył w 2022 roku. I od tego czasu w swoim kapowniku coraz częściej odnotowuje przejścia boulderowe. W 2023 roku zrobił swoje pierwsze 8C (jedyne jak dotąd) – Monkey Wedding w Rocklands. Teraz podniósł poprzeczkę w Bleau.

Swoje boje na La Révolutionnaire Koreańczyk relacjonował dość skrupulatnie na Instagramie. Poniżej próba z 13 kwietnia. Wpisu z samego przejścia na profilu Jabee jeszcze nie ma.

La Révolutionnaire podpisał swoim nazwiskiem niepowtarzalny Charles Albert. Najpierw, pod koniec 2016 roku, roku Francuz zrobił krótszą wersję (8C), rok później dołożył niższy start (trzy dodatkowe ruchy) – w ten sposób podparyski rejon zyskał pierwsze 8C+. Tytułowa linia znajduje się w sektorze Gros Sablons, biegnie dachem, „umiejscowiona” ciasno między kamieniami, podczas patentowania można się nieźle poobijać. Pierwsze powtórzenie zrobił w 2019 roku Japończyk Ryohei Kameyama. Później padło jeszcze kilka przejść.

Na filmie Ryohei Kameyama, na jeden z najtrudniejszych problemów w Bleau Japończykowi wystarczyły cztery sesje:

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum