14 września 2016 10:56

Kinga rządzi w Mamutowej – pada Szaleństwo ludzi zdrowych VI.7+

Oj szaleją dziewczyny w Mamutowej, ostatnio pięknie zawalczyły w jaskini Gosia Rudzińska (Chomeini) i Daria Brylova (Czekając na Godoffa). Niemniej tą, która w tym sezonie rządzi pod Krakowem, jest Kinga Ociepka-Grzegulska (KS Korona, motionLab, Heartbeat, 8a.pl, adventureexplorers).

Kinga podczas prób na "Godoffie" (fot. Konrad Ociepka)

Kinga podczas prób na „Godoffie” (fot. Konrad Ociepka)

13 września Kinga poprowadziła w Mamutowej Szaleństwo ludzi zdrowych VI.7+, drogę wytyczoną przez swojego brata Konrada w 2005 roku. Szaleństwo jest połączeniem Czekając na Godoffa z Deklaracją Nieśmiertelności.

Kinga tak opisuje nam swoje wrażenia:

Przy świetnej znajomości Godoffa najtrudniejsze było nauczenie się wejścia w płytkę (bez zwornika, zrobił się z tego kolejny baldzik) i wyćwiczenia go na tyle, żeby starczyło zapasu na płytkę. Ci którzy płytkę robili doskonale wiedzą, że z małymi palcami jest łatwiej, bo dwójki są wtedy naprawdę dobre, co nie zmienia faktu, że dalej trzeba mocno zginać. Dlatego też droga była dla mnie na pewno łatwiejsza niż dla tych, którzy  muszą wciskać mały i serdeczny palec w dwójki (nie wyobrażam sobie tego :) Ciężko jest mi wycenić drogę, na której mam doskonale wyćwiczony każdy ruch, bo zawsze wydaje się mniej wymagająca. Nie trzeba jej patentować, a jedynie wytrenować zapas.

Poprowadzenia Szaleństwa ludzi zdrowych (Kinga postawiła przy drodze VI.7/7+) poprzedziło przejście dwóch  innych jaskiniowych ekstremów. Jeszcze w maju padła Mechanika pręta cienkiego VI.6+/7, a w lipcu Fumar perjudica VI.7.

Kolejny krok?

Kolejnym krokiem powinna być Sprawa honoru, ale nie wiem czy mam takiego spręża, żeby dalej wspinać się po tych samych drogach i łączyć je w ciąg, więc zobaczymy…

Kindze należą się wielkie gratulacje. To rewelacyjne przejście, jakiego dawno nie widzieliśmy w wykonaniu naszych pań (w 2012 roku Ola Taistra poprowadziła Cosi fan tutte 8c+ w Rodellarze).

Brunka
Info własne
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum