2 maja 2024 08:49

Shauna Coxsey na topie „The Boss” 8B+

Shauna Coxsey wspięła się na The Boss 8B+ w Yarncliffe (Peak District). Żadna Brytyjka nie zrobiła wcześniej na Wyspach tak mocnego przejścia.

***

Do The Boss Shauna miała stosunek szczególny, bo to linia autorstwa jej męża Neda Feehally’ego. Boulder powstał w 2020 roku i już wtedy Brytyjka zapisała sobie go na liście swoich projektów. O The Boss pisze między innymi:

Prawdziwy klejnot! Siłowe wspinanie w mocnym przewieszeniu z paroma słabymi chwytami. Na początku wydaje się to nieprawdopodobne. Ostatni ruch to dalekie klepnięcie na ślepo do  chwytu nad krawędzią dachu. To naprawdę angażujące i jednocześnie trochę straszne (…).

Shauna Coxsey na „The Boss” 8B+, Yarncliffe (fot. Dave Parry)

Po zakończeniu zawodniczej kariery (Brytyjka była jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek w pucharowym cyklu) i urodzeniu dziecka Shauna coraz częściej uderza na trudne bouldery. W marcu tego roku przeszła superszybko Fotofobię 8B+ w Pedrizie. Na tyle szybko, że wydała jej się łatwiejsza (tak około 8B).

Shauna Coxsey:

To trochę szalone, że nie gonię już za poprzednimi rekordami lub formą, i móc poczuć, że moje ciało i umysł są gotowe na odkrywanie tego co możliwe.

PS The Boss jest trzecim 8B+ na koncie Brytyjki. Dziesięć lat temu wspięła się na New Base Line w Magic Wood. Problemów łatwiejszych, także tych z poziomu 8B, ma dużo więcej.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum