17 sierpnia 2019 11:02

Ola Mirosław mistrzynią świata!

Z ogromną przyjemnością możemy przekazać fantastyczną wiadomość z Mistrzostw Świata w Hachioji. Ola Mirosław (Rudzińska) po raz drugi z rzędu wywalczyła tytuł mistrzyni świata w konkurencji na czas. Wśród mężczyzn zwyciężył Włoch Lodovico Fossali.

Ola Mirosław biegała rewelacyjnie

Ola przystępowała do finałowej rywalizacji z pozycji liderki i w swoim stylu pokonywała kolejne rywalki. Jak to bywa, w drodze do ścisłego finału nie zabrakło naszej zawodniczce szczęścia. W 1/4 Chinka YiLing Song miała zwycięstwo praktycznie w kieszeni, ale oddała je w drugiej części biegu 1/2 finału.

W walce o złoto Ola spotkała się z kolejną świetną chińską zawodniczką. Di Niu nie miała jednak z szans z fantastycznie dysponowaną Polką. Ola wygrała zdecydowanie ustanawiając kolejny rekord Polski – 7.13.

Przypomnijmy, że tym Ola broniła mistrzowskiego tytułu wywalczonego rok temu w Innsbrucku. Gratulacje dla prawdziwej mistrzyni!

Ten wynik daje Oli awans do 20. najlepszych zawodniczek kombinacji (z 9. miejsca). Dzięki czemu Polka będzie walczyć pojutrze w tej konkurencji. Stawką jest awans na Igrzyska Olimpijskie w Tokio!

Pozostałe dziewczyny nie spisały się tak dobrze jak Ola, ale awansując do finału na pewno zasłużyły na słowa uznania. Świetnego występu z Innsbrucka, wicemistrzostwo, nie powtórzyła Ania Brożek (11 msc.) – odpadła w pierwszej rundzie finałów. Ten sam los spotkał Natalię Kałucką, który swój bieg przegrała o włos. Dalej dobiegła Patrycja Chudziak, ale miała pecha i trafiła na Olą Rudzińską, w związku z tym musi zadowolić się 7. miejscem.

Ola Kałucka również skończyła w 1/4 finału i zakończyła zawody na 5. miejscu. Jej do awansu do kombinacji zabrakło naprawdę niewiele. Zajęła 28 miejsce.

Wśród panów niestety nie mogliśmy kibicować Marcinowi Dzieńskiemu, który nie zakwalifikował się do finałów i ostatecznie zajął 19 miejsce. Najszybszy okazał się Włoch Lodovico Fossali.