Nowe uprzęże CORAX i kask BOREA – wspinanie dla każdego

Właśnie odkryłeś wspinaczkę na lokalnej ściance. Ale teraz jesteś gotowy, aby zrobić kolejny krok: wspinać się w terenie. Aby to zrobić, będziesz potrzebować dodatkowego sprzętu. Mamy dla Ciebie nowe uprzęże Corax i Corax LT oraz nową wersję kasku Borea!


Corax dla każdego wspinacza

Produkty z serii Discover zostały opracowane w celu zaspokojenia potrzeb wspinaczy poszukujących skutecznego, niedrogiego i trwałego sprzętu. Oferują wyjątkowe wrażenia już od pierwszego kontaktu ze wspinaczką. Uprzęże Corax są teraz dostępne w dwóch różnych wersjach:
Corax – w pełni regulowana dzięki dwóm klamrom paska i regulowanym taśmom udowym, występująca w dwóch rozmiarach (1 i 2) oraz trzech kolorach (dark gray, dark red, navy blue). Corax LT, która ma tylko jedną klamrę paska i nieregulowane taśmy udowe. Corax LT jest dostępny również w wersji dla kobiet: Corax LT Women.

Corax LT jest dostępny w pięciu rozmiarach (od XS do XL) i dwóch kolorach (dark gray i indigo blue dla Corax LT, lilac white i coral sand dla Corax LT Women).

Wygodne i łatwe w użyciu

Wszystkie uprzęże Corax zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnym komforcie. Dlatego posiadają szeroki pas biodrowy i taśmy udowe z wyściółką zapewniające wyjątkowo wygodne dopasowanie. Dodatkowo konstrukcja Frame Technology optymalnie rozkłada obciążenie między pasem biodrowym a taśmami udowymi. Uprzęże mają możliwość transportu i organizacji dużej ilości sprzętu: dwa sztywne uchwyty sprzętowe z przodu ułatwiające wpinanie i wypinanie ekspresów, dwa miękkie uchwyty z tyłu są ustawione pod kątem, by sprzętu przesuwał się do przodu, a jednocześnie nieprzeszkadzające w noszeniu plecaka, tylna pętla do akcesoriów typu worek na magnezję, buty, maillon rapide, lina do podciągania itd. Uprzęże są również kompatybilne z uchwytem sprzętowym Caritool EVO służącym do transportu śrub lodowych.

Uprzęże Corax

Uprzężę Corax LT

Uprzężę Corax LT Women

Wisienka na torcie? Uprzęże Corax mają przyjazną dla środowiska konstrukcję: pas biodrowy i taśmy udowe są wykonane w 100% z poliestru pochodzącego z recyklingu!

Uprząż Corax LT w plenerze (fot. Petzl)

Kask Borea, wciąż pozycja obowiązkowa

Kask Borea, kolejny flagowy produkt z gamy Discover, będzie hitem wśród kobiet wspinających się w 2024 roku! Łatwa w regulacji, półsztywna opaska Omega posiada wycięcie umożliwiające noszenie kasku z długimi włosami związanymi w kucyk. Kask Borea jest tak wygodny w noszeniu jak zawsze, niezależnie od aktywności. Jego mocną stroną jest wszechstronność, ponieważ równie dobrze nadaje się do wspinaczki, alpinizmu, speleologii, na via ferraty, a nawet do kanioningu. Nowa konstrukcja ma dużą liczbę otworów wentylacyjnych, a rowkowane wnętrze z pianki ułatwia przepływ powietrza.

Kask Borea (fot. Petzl)

Wszechstronny kask

Borea to przede wszystkim solidny kask ze zwiększoną ochroną. Jego twarda skorupa zewnętrzna jest odporna na uderzenia i zarysowania, zapewniając optymalną trwałość. Opaska na głowę jest chowana wewnątrz kasku, co ułatwia przechowywanie i zapobiega uszkodzeniom podczas transportu. Kask jest przylegający do głowy, obniżony z tyłu dla lepszej ochrony przed uderzeniami z przodu, z tyłu i z boków (posiada oznaczanie Petzl Top and Side Protection).

Dostępne kolory kasku Borea

Borea jest dostępna w jednym rozmiarze (od 52 do 58 cm) i w trzech kolorach (lilac white, navy blue i jungle green). Po wypróbowaniu nie będziesz chciała się bez niego obejść!

Informacja prasowa

Więcej informacji o produktach Petzla znajdziecie na stronie – amc.com.pl.

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum