14 maja 2024 09:57

Kwalifikacje olimpijskie w Szanghaju. Zawodnicy z szansą na awans olimpijski – lista

W najbliższy czwartek 16 maja startują zawody w Szanghaju. To jedna z dwóch imprez kwalifikacyjnych do Igrzysk w Paryżu. Suma punktów z tych i kolejnych zawodów w Budapeszcie (20-23 czerwca) zadecyduje o tym, kto dołączy do listy olimpijczyków.

***

W zawodach w Chinach i na Węgrzech do obsadzenia będzie w sumie 24 miejsc w dwuboju (po 12 dla kobiet i mężczyzn) oraz 14 w sprintach (po 7 na płeć). Liczyć się będzie ranking po obu imprezach. Na samych igrzyskach o medale powalczy w 68 zawodniczek i zawodników – 40 w dwuboju i 28 w czasówkach.

Bój o paryski awans rozpoczną w Szanghaju między innymi Adam Ondra, Alex Megos, Alberto Ginés López (który jest przecież pierwszym w historii mistrzem olimpijskim we wspinaniu z Tokio, wtedy jeszcze obowiązywał trójbój), Jongwon Chon, Mickael Mawem, Brooke Raboutou, Jain Kim, Chaehyun Seo, Stasa Gejo i wielu innych ze ścisłej czołówki.

W Szanghaju wystartuje Jain Kim, weteranka pucharowych aren i jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek w cyklu (fot. Kazushige Nakajima / IFSC)

Wśród naszych reprezentantów na starcie staną jedynie sprinterzy – siostry Aleksandra i Natalia Kałuckie, Anna Brożek, Patrycja Chudziak (awans ma już Ola Mirosław, stąd pozostaje tylko jedno wolne miejsce wśród kobiet – obowiązuje limit dwie zawodniczki / dwóch zawodników na kraj) i Marcin Dzieński.

Adam Ondra jest już gotowy:

Ale Megos chyba też:

Poniżej zawodnicy z szansą na wywalczenie olimpijskiego awansu do Paryża

Dwubój kobiet

  • Brooke RABOUTOU (USA)
  • Miho NONAKA (JPN)
  • Chaehyun SEO (KOR)
  • Jain KIM (KOR)
  • Vita LUKAN (SLO)
  • Mia KRAMPL (SLO)
  • Anastasia SANDERS (USA)
  • Futaba ITO (JPN)
  • Nonoha KUME (JPN)
  • Hélène JANICOT (FRA)
  • Manon HILY (FRA)
  • Ayala KEREM (ISR)
  • Hannah MEUL (GER)
  • Stasa GEJO (SRB)
  • Molly THOMPSON-SMITH (GBR)
  • Fanny GIBERT (FRA)
  • Laura ROGORA (ITA)
  • Luo ZHILU (CHN)
  • Ryu NAKAGAWA (JPN)
  • Zélia AVEZOU (FRA)
  • Eugenia KAZBEKOVA (UKR)
  • Eliska ADAMOVSKA (CZE)
  • Sara COPAR (SLO)
  • Camilla MORONI (ITA)
  • Lucka RAKOVEC (SLO)
  • Kyra CONDIE (USA)
  • Lynn VAN DER MEER (NED)
  • Lucia DÖRFFEL (GER)
  • Giorgia TESIO (ITA)
  • Petra KLINGLER (SUI)
  • Noa SHIRAN (ISR)
  • Roxana WIENAND (GER)
  • Elnaz REKABI (IRI)
  • Franziska STERRER (AUT)
  • Yejoo SEO (KOR)
  • Erin MCNIECE (GBR)
  • Aleksandra TOTKOVA (BUL)
  • Sandra HOPFENSITZ (GER)
  • Alannah YIP (CAN)
  • Michaela SMETANOVA (CZE)
  • Maya STASIUK (AUS)
  • Kylie CULLEN (USA)
  • Martina BURŠÍKOVÁ (SVK)
  • Valentina AGUADO (ARG)
  • Sol SA (KOR)
  • Chloe CAULIER (BEL)
  • Tegwen OATES (RSA)
  • Svana BJARNASON (ISL)

Dwubój mężczyzn

  • Mejdi SCHALCK (FRA)
  • Dohyun LEE (KOR)
  • Alexander MEGOS (GER)
  • Adam ONDRA (CZE)
  • Sam AVEZOU (FRA)
  • Yannick FLOHÉ (GER)
  • Sascha LEHMANN (SUI)
  • Paul JENFT (FRA)
  • Alberto GINÉS LÓPEZ (ESP)
  • Jongwon CHON (KOR)
  • Hannes VAN DUYSEN (BEL)
  • Yufei PAN (CHN)
  • Mickael MAWEM (FRA)
  • Simon LORENZI (BEL)
  • Nicolas COLLIN (BEL)
  • Yunchan SONG (KOR)
  • Luka POTOCAR (SLO)
  • Nicolai UZNIK (AUT)
  • Hamish MCARTHUR (GBR)
  • Jan-Luca POSCH (AUT)
  • Stefan SCHERZ (AUT)
  • Nimrod MARCUS (ISR)
  • Maximilian MILNE (GBR)
  • Hannes PUMAN (SWE)
  • Edvards GRUZITIS (LAT)
  • Martin STRANIK (CZE)
  • Stefano GHISOLFI (ITA)
  • Anze PEHARC (SLO)
  • Martin BERGANT (SLO)
  • Jack MACDOUGALL (GBR)
  • Jonas UTELLI (SUI)
  • Sean MCCOLL (CAN)
  • Filip SCHENK (ITA)
  • Nikolay RUSEV (BUL)
  • Marcello BOMBARDI (ITA)
  • Ravianto RAMADHAN (INA)
  • James POPE (GBR)
  • Zan LOVENJAK SUDAR (SLO)
  • Giorgio TOMATIS (ITA)
  • Alex KHAZANOV (ISR)
  • Oscar BAUDRAND (CAN)
  • Yuval SHEMLA (ISR)
  • Geva LEVIN (ISR)
  • Yannick NAGEL (GER)
  • Raviandi RAMADHAN (INA)
  • Christopher COSSER (RSA)
  • Dylan PARKS (AUS)
  • Nimród Sebestyén TUSNÁDY (HUN)

Sprinty kobiet

  • Natalia KALUCKA (POL)
  • Rajiah SALLSABILLAH (INA)
  • Aleksandra KALUCKA (POL)
  • Di NIU (CHN)
  • Nurul IQAMAH (INA)
  • Jimin JEONG (KOR)
  • Shaoqin ZHANG (CHN)
  • Patrycja CHUDZIAK (POL)
  • Yafei ZHOU (CHN)
  • Shengyan WANG (CHN)
  • Capucine VIGLIONE (FRA)
  • Beatrice COLLI (ITA)
  • Giulia RANDI (ITA)
  • Victoire ANDRIER (FRA)
  • Leslie Adriana ROMERO PÉREZ (ESP)
  • Manon LEBON (FRA)
  • Anna BROZEK (POL)
  • Andrea ROJAS (ECU)
  • Lison GAUTRON (FRA)
  • Franziska RITTER (GER)
  • Ai TAKEUCHI (JPN)
  • Tamara ULZHABAYEVA (KAZ)
  • Fumika KAWAKAMI (JPN)
  • Carla MARTÍNEZ VIDAL (ESP)
  • Narda Mutia AMANDA (INA)
  • Karin HAYASHI (JPN)
  • Hanareum SUNG (KOR)
  • Natsumi HAYASHI (JPN)
  • Mahya DARABIAN (IRI)
  • Heeju NOH (KOR)
  • Grace CROWLEY (AUS)
  • Tegwen OATES (RSA)

Sprinty mężczyzn

  • Peng WU (CHN)
  • Veddriq LEONARDO (INA)
  • Xinshang WANG (CHN)
  • Liang ZHANG (CHN)
  • Kiromal KATIBIN (INA)
  • Jianguo LONG (CHN)
  • Rishat KHAIBULLIN (KAZ)
  • Jun YASUKAWA (JPN)
  • Aspar ASPAR (INA)
  • Ryo OMASA (JPN)
  • Euncheol SHIN (KOR)
  • John BROSLER (USA)
  • Ludovico FOSSALI (ITA)
  • Raharjati NURSAMSA (INA)
  • Erik NOYA CARDONA (ESP)
  • Yaroslav TKACH (UKR)
  • Pierre REBREYEND (FRA)
  • Reza ALIPOUR SHENAZANDIFARD (IRI)
  • Amir MAIMURATOV (KAZ)
  • Leander CARMANNS (GER)
  • Zach HAMMER (USA)
  • Guillaume MORO (FRA)
  • Marcin DZIEŃSKI (POL)
  • Carlos GRANJA (ECU)
  • Yongjun JUNG (KOR)
  • Sebastian LUCKE (GER)
  • Gian Luca ZODDA (ITA)
  • Isaac ESTEVEZ (ECU)
  • Noah BRATSCHI (USA)
  • Alessandro BOULOS (ITA)
  • Hryhorii ILCHYSHYN (UKR)
  • Hayden BARTON (AUS)



  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum