13 kwietnia 2024 14:12

Złoto i srebro dla Polski! Puchar Świata w Wujiang

Fantastycznie biegały dzisiaj Polki podczas pierwszych tegorocznych zawodów Pucharu Świata rozgrywanych w Wujiang (Chiny). Złoto wywalczyła Aleksandra Mirosław (wykręciła czas 6.247, równy rekordowi świata), srebro zdobyła zaś Natalia Kałucka.

Aleksandra Mirosław cieszy się z kolejnego złota

Aleksandra Mirosław cieszy się z kolejnego pucharowego złota

Po kwalifikacjach nie zanosiło się na tak dobry ostateczny wynik. Najlepiej w tej fazie zaprezentowała się Aleksandra Kałucka, która do finałów przystąpiła z 2. miejsca. Swojego drugiego biegu nie ukończyła Aleksandra Mirosław i zajęła ostatecznie 6. miejsce. Ósma w tabelce była Natalia Kałucka, dziesiąta Patrycja Chudziak.

Jednak w finałach Polki biegały świetnie, wygrywając swoje biegi. Ta sztuka nie udała się Patrycji Chudziak, która swój pierwszy bieg przegrała jedynie o 4/1000 sekundy! Była ogromna szansa na całkowicie polskie podium, błąd Aleksandry Kałuckiej sprawił, że na trzecim miejscu podium stanęła Koreanka Jimin Jeong.

Piękne podium PŚ w Wuijang – 1. Aleksandra Mirosław, 2. Natalia Kałucka, 3, Koreanka Jeong Jimin (fot, IFSC)

Naturalnie z uwagą patrzyliśmy w jakiej formie na początku sezonu jest nasza mistrzyni Ola Mirosław. Jest dobrze – Polka biegała pewnie, wykręcając czasy bliskie rekordowi świata, by w finale z Natalią Kałucką osiągnąć rezultat równy rekordowi świata. A przecież do Igrzysk w Paryżu jest jeszcze kilka miesięcy.

Bardzo dobrze wygląda również forma sióstr Kałuckich. Pamiętajmy, że przed nimi walka o kwalifikację olimpijską (niestety zostało dla Polski tylko jedno miejsce). Trzymamy kciuki!

Wśród mężczyzn zwyciężył reprezentant gospodarzy Peng Wu, któremu udało się pobiec lepiej od rewelacyjnie biegającego w tych zawodach Samuela Watsona. Amerykanin w kwalifikacjach dwukrotnie pobił rekord świata. Trzeba dodać, że finały męskie były bardzo szybkie, w aż ośmiu biegach padały czasy poniżej 5 sekund.