29 kwietnia 2024 12:28

Nowości na Libanie

Powstały nowe drogi w krakowskim Kamieniołomie Libana, gdzie w centrum miasta można powspinać się po ponad 40 drogach.

Wspinanie na Kruchym druhu VI+, Liban (fot. Rafał Kubów)

Wspinanie na Kruchym druhu VI+, Liban (fot. Rafał Kubów)

***

Nowe linie „wyrwane” ze ścian za sprawą ogromnego wysiłku Pawła Masiera i Michała Makowskiego biegną prawym skrajem Zarządu Zieleni (Lewa Ściana). To trzy długie, stosunkowo łatwe linie. Nominalnie najłatwiejsze w rejonie, ale na pewno nie za proste ;).

Autorzy ostrzegają:

Był to najbardziej wymagający do oczyszczenia fragment skały i kosztował nas sporo pracy. Powstały naprawdę ładne i długie linie. Ringi zostały umieszczone w jedynych możliwych miejscach. Fragmentami występuje słaba skała, ale nic większego nie powinno już spaść. Zalecamy wspinanie w kasku.

Liban, Zarząd Zieleni (Lewa Ściana)

Liban, Zarząd Zieleni (Lewa Ściana)

  1. CPK VI+?
  2. Tarty wspin VI+
  3. Kruchy druh VI+

Topo kamieniołomu znajdziecie w wydanej w ubiegłym roku „Jurze Południowej” Grzegorza Rettingera.

Chętnych do odwiedzenia rejonu uprzedzamy, że nie jest to takie proste. Należy najpierw wpisać się na listę osób uprawnionych do obecności na tym terenie, zarządzanym przez Zakład Zieleni Miejskiej (pza.org.pl/kamieniolom-krakow). Aktualizacja tej listy (dostarczenie jej ochronie terenu) następuje co jakiś czas.

Jeżeli jesteśmy na liście, przy wejściu należy zgłosić się w ochronie (możliwe, że zostaniemy poproszeni o wylegitymowanie się). Należy także zgłosić fakt opuszczenia terenu.

Także na Libanie oczywiście przestrzegamy zasad Wspinacza z klasą.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum