12 kwietnia 2024 15:17

Puchar Świata w Wujiang. Sprinterskie eliminacje – Samuel Watson dwukrotnie bije rekord świata

Trwa Puchar Świat Wujiang. Właśnie zakończyły się eliminacje na czas, w których pobiegło sześciu polskich sprinterów. Do finałów przedarła się czwórka. Piątkowe show skradł Amerykanin Samuel Watson, który dwukrotnie poprawił rekord świata!

PŚ Wujiang 2024. Samuel Watson dwukrotnie bije rekord świata – 4.85 i 4.79

***

Trzeba przyznać, że dziewczyny nieco uśpiły kibiców. To nie było najlepsze widowisko w ich wykonaniu, z małymi wyjątkami. Wśród Polek zdecydowanie najlepiej zaprezentowała się Aleksandra Kałucka, która miała bardzo dobry czas kwalifikacji – 6.58 i do finałów przystąpi z 2. miejsca. Szybsza od niej była jedynie Amerykanka Emma Hunt – 6.44. Swojego drugiego biegu nie ukończyła Aleksandra Mirosław, w pierwszym wykręciła w 6.87 i zajęła ostatecznie 6. miejsce. Ósma w tabelce była Natalia Kałucka, dziesiąta Patrycja Chudziak. Poza finałem Anna Brożek, na 22. pozycji.

Zdecydowanie więcej emocji dostarczyły męskie biegi. Ba, dwukrotnie padł nowy rekord świata, a jak natchniony biegał Amerykanin Samuel Watson. W pierwszym starciu wykręcił 4.85, w drugim poprawił się na 4.79! Zdeklasował tym samym dotychczasowego rekordzistę Indonezyjczyka Veddriqa Leonardo, który podczas Pucharu Świata w Seulu w 2023 przebiegł drogę w 4.90. Notabene właśnie najlepszy czas Leonardo wyrównał dziś w Wujiang Chińczyk Peng Wu.

Samuel Watson to również lider wśród amerykańskich sprinterów, podczas ubiegłorocznych 19. Igrzysk Panamerykańskich wywalczył sobie przepustkę na Igrzyska w Paryżu (więcej o jego występie w Santiago TUTAJ).

Jedyny Polak w stawce Marcin Dzieński był dziś dopiero 42. (lepszy z dwóch czasów to 5.63).

Finały zaplanowano na sobotę 13 kwietnia.

***

W Europie półfinały i finały Pucharu Świata można śledzić na żywo w Discovery+ lub w Eurosport Player po wykupieniu subskrypcji. Alternatywnie można poczekać 24 godziny i zobaczyć każdą rundę bezpłatnie na kanale Olympic Channel lub skorzystać z klienta VPN.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum