4 marca 2013 16:40

Lublin na trudność

W dniu 3 marca odbyły się Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego i Otwarte Mistrzostwa Lublina w konkurencji prowadzenie. W zawodach uczestniczyło 67 zawodników – 27 w AMWL i 40 w OML.

Podium pań, od lewej Gosia Rudzińska, Karina Mirosław
i Agnieszka Miciuła (fot. Paweł Wnuk)

Najlepsi panowie, od lewej Piotrek Ginszt, Kuba Ginszt,
Kamil Gomółka (fot. Paweł Wnuk)

***

Stopień zaawansowania startujących był bardzo zróżnicowany – od osób, które rozpoczęły swoją przygodę ze wspinaniem zaledwie kilka miesięcy temu, po czołowych polskich zawodników. Najmłodsza uczestniczka miała 12 lat.

W eliminacjach do pokonania były 4 drogi z górną asekuracją, decydowały one o wynikach OML. Szóstka najlepszych studentów i studentek rywalizowała następnie  na drodze finałowej z dolną asekuracją.

10 osób (8 panów i 2 panie) pokonało wszystkie drogi eliminacyjne, a o kolejności musiał zadecydować czas przejścia dróg. Najłatwiejszą drogę pokonali prawie wszyscy, a czas przejścia wahał się od 2 minut do 12 sekund – Rafał Hałasa, najszybszy był również na drugiej drodze :)

W finale zarówno Panie jak i Panowie występowali na tej samej drodze, co okazało się niestety błędem, a wynikało z niedocenienia zasobów wytrzymałości chłopaków. Droga finałowa dla Pań okazała się bardzo dobrym testem, eliminując poszczególne zawodniczki w różnych miejscach, a najlepszej udało się ukończyć drogę.

W przypadku Panów czwórka ukończyła drogę finałową, a pozostała dwójka spadła z chwytu topowego i o wyniku ponownie musiał zadecydować czas.

Na zakończenie chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli przygotować i przeprowadzić zawody. Szczególne podziękowania dla całej ekipy z sekcji, które mam przyjemność prowadzić :)