19 maja 2024 08:01

Dohyun Lee najlepszy w Szanghaju

Koreańczyk Dohyun Lee był najlepszym zawodnikiem dwuboju w rozgrywanych w Szanghaju zawodach kwalifikacyjnych do Igrzysk w Paryżu.

Dohyun Lee na topie w prowadzeniu

Dohyun Lee na topie w prowadzeniu

Dzisiejsze finały były dla zawodników zwieńczeniem kilkudniowego maratonu. Trzy rundy, każda skladająca się ze zmagań boulderowych i prowadzenia może dać w kość. Ale na pewno wszyscy finaliści są zadowoleni. Każdy z nich znacząco zwiększył swoją szansę na awans do igrzysk. Patrz Kwalifikacje olimpijskie w Szanghaju i Budapeszcie – zasady awansu.

Runda boulderowa sprawiła zawodnikom sporo problemów. Zobaczyliśmy tylko 5 (!) topów. Najskuteczniej wspinał się Adam Ondra, który na pierwszym baldzie mądrze skorzystał ze wzrostu, a na płytowej trójce po oblakach wykazał się nienaganną techniką. Te dwa topy zapewniły mu zwycięstwo i 64 punkty.

Runda prowadzenia należała jednak do Dohyun Lee i Alberto Ginesa Lopeza.  Koreańczyk i Hiszpan w pięknym stylu skończyli drogę finałową i zajęli kolejno pierwsze i drugie miejsce. Ondra na prowadzeniu uplasował się na czwartym miejscu, ale dla wyniku ważniejsza jest liczba punktów uzyskanych na drodze, a było ich 60.1.

Medaliści w Szanghaju

Medaliści w Szanghaju

Wyniki finałów:

 1. Dohyun LEE KOR 134.5
 2. Alberto GINÉS LÓPEZ ESP 124.5
 3. Adam ONDRA CZE 124.1
 4. Paul JENFT FRA 113.1
 5. Sascha LEHMANN SUI 110.4
 6. Hannes VAN DUYSEN BEL 94.6
 7. Hamish MCARTHUR GBR 93.9
 8. Sam AVEZOU FRA 9.8 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum