Zbliża się 14. Przegląd Filmów Górskich w Wadowicach

Maraton filmowy, wspaniali goście, konkursy z cennymi nagrodami, rajd towarzyski na Potrójną, stoiska branżowe i niezapomniana atmosfera. To wszystko odbędzie się w weekend 24-25 lutego br. w Wadowickim Centrum Kultury. Znany i lubiany Przegląd Filmów Górskich ma swoją kolejną odsłonę!

***

Już po raz czternasty Wadowickie Centrum Kultury zaprasza publiczność na Przegląd Filmów Górskich, którego gośćmi specjalnymi będą: Adam Bielecki – himalaista, Bartosz Malinowski – podróżnik, przewodnik górki, Roman Kwaśny – czołowy zawodnik MTB Enduro, Kamila Kielar – dziennikarka i podróżniczka, Piotr Krzyżowski – himalaista, Adrian Dmoch – reżyser filmu „KarakoRun” oraz Kornel Miszczak – ultramaratończyk.

W trakcie Przeglądu zaprezentowane zostaną specjalnie wyselekcjonowane, nagrodzone i wyróżnione filmy o tematyce górskiej. Podczas kilkugodzinnego maratonu każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie obrazów dla miłośników gór wysokich, sportów ekstremalnych, wspinaczki oraz zapierających dech w piersiach widoków. To spotkanie połączy pasjonatów, amatorów, fanatyków, aktywnych turystów, sportowców, wspinaczy i tych biernych widzów, lubiących przebywać wśród natury.

Nowością tegorocznego przeglądu będzie Dyskusyjny Klub Filmowy prowadzony przez Bartosza Malinowskiego i pokaz filmu „Lunana. Szkoła na końcu świata”, gdzie wspólnie wyruszymy do Buthanu.

Nie zabraknie również nocnego rajdu Na Potrójną organizowanego wspólnie z Watahą PsieEgo oraz Wichrami Beskidu, który odbędzie się w piątek 23 lutego br. Startujemy o godz. 19:00 z Kocierza! Liczba miejsc jest ograniczona i wymagane są zapisy poprzez wck.wadowice.pl (od 1 lutego br.)

W programie znajdą się również prezentacje sprzętu outdoorowego sponsorów oraz konkursy z cennymi nagrodami. Gościć będziemy Fundację Kukuczki, a Jerzy Herma ze szkoły PsieEgo podzieli się z publicznością wspomnieniami z wyprawy do Albanii, w której towarzyszyli mu dzielne psy: Gaja i Gary.

Szczegółowy program dostępny na wck.wadowice.pl.

Bilety na wydarzenie w cenach: sobota – 50 zł, niedziela – 50 zł oraz karnety na dwa dni festiwalu w cenie 80 zł dostępne w sekretariacie WCK, kasie kina Centrum oraz online poprzez stronę wck.wadowice.pl.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum