22 sierpnia 2023 08:14

MŚ Seul 2023: Sara Copar i Hannes Van Duysen najlepsi w prowadzeniu w kategorii Juniorów

W poniedziałek na juniorskich Mistrzostwach Świata rozdano dwa brakujące komplety medali w konkurencji prowadzenie. W najstarszej grupie wiekowej (Junior) złoto zdobyli Słowenka Sara Copar i Belg Hannes Van Duysen.

Złota medalistka Sara Copar (fot. Dimitris Tosidis/IFSC)

***

Wczoraj w Seulu bilans medalowy powiększyli japońscy zawodnicy, zgarniając w sumie jedenaście (!) medali w konkurencji prowadzenie (o świetnych występach Japończyków w młodszych grupach wspominaliśmy TUTAJ). W kategorii Junior musieli jednak uznać wyższość Europejczyków, choć w męskiej stawce różnice były minimalne. Z kolei wśród kobiet wyraźnie górą była Sara Copar, która jako jedyna skończyła finałową drogę.

3. Zento Murashita (Japonia) 18+

Sara Copar i Hannes Van Duysen to złoty medaliści z MŚ Z Dallas 2022 w boulderingu. Teraz dołożyli złoto z liną. Oboje zresztą mają już niezłe przetarcie na seniorskich arenach, co procentuje teraz na MŚ Juniorów. W tym sezonie Van Duysen zdobył srebro na w boulderowym Pucharze Świata w Hachioji, z kolei Copar udanie wystartowała w PŚ w prowadzeniu w Briançon – zajęła tam 11. miejsce.

Pełne wyniki Juniorów w prowadzeniu na stronie IFSC.

Półfinały i finały juniorskich MŚ w Seulu (18-27 sierpnia) we wszystkich kategoriach wiekowych i konkurencjach można oglądać na kanale IFSC YouTube. W Korei walczą teraz boulderowcy i sprinterzy.