5 maja 2020 10:12

Przegląd Filmów im. Wandy Rutkiewicz online (sobota 9 maja)

Już w sobotę 9 maja o godzinie 13.00 zapraszamy do udziału w 27. Przeglądzie Filmów Alpinistycznych. Spotykamy się on-line by obejrzeć relację live z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Naszymi gośćmi będą polscy himalaiści – Leszek Cichy i Krzysztof Wielicki, którzy przedstawią ciekawe historie z wielu wypraw, zdjęcia i filmy, w tym film z pierwszego w historii zimowego wejścia na Mount Everest w 1980 r.

Spotkamy się również z himalaistami Piotrem Snopczyńskim i Aleksandrem Lwowem, którzy opowiedzą o wyprawie w Karakorum, zorganizowanej w 1984 r., której celem było wejście na Latok III południowo-wschodnią ścianą, mierzącą prawie 2,5 km wysokości. Będzie można też zobaczyć nigdy wcześniej niepublikowane fragmenty filmu z tej wyprawy, autorstwa Jerzego Pietrowicza.

Porozmawiamy też z Krzysztofem Wielickim o historii pierwszej jeleniogórskiej wyprawy w Himalaje „Annapurna South 1979″, a Tomasz Sordyl opowie o sportowej wspinaczce na czas.

Zobaczymy również zwycięski film z konkursu Małych Form Filmowych i przypomnimy zwycięzcę poprzedniej edycji. Spotkanie w Muzeum poprowadzi Maciej Pietrowicz z Fundacji Pietrowicz Śladami Uczestników i autor książki o wyprawie z Jeleniej Góry, której premiera nastąpi podczas wydarzenia.

Relacja będzie dostępna na:

Informacja prasowa
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum