19 września 2018 12:01

adidas Rockstars po raz ósmy (21-22 września)

Nie za wiele czasu na odpoczynek mieli zawodnicy po Mistrzostwach Świata w Innsbrucku. Niespełna tydzień po wyczerpującym, 10-dniowym maratonie, pędzą już do Stuttgartu na adidas Rockstars.  

adidas Rockstars (fot. Bert Willer)

adidas Rockstars kusi czołowych boulderowców już od ośmiu lat. Za każdym razem w Porsche Arena pojawia się ścisła czołówka, nie inaczej będzie i tym razem. Zabawa (z muzyką na żywo) rozpocznie się w najbliższy piątek 21 września, finały tradycyjnie w sobotę. W finałach zobaczymy najlepsze szóstki zawodniczek i zawodników, a później jeszcze sprinterski superfinał dla tych najmocniejszych (dwóch najlepszych zawodników i dwie najlepsze zawodniczki finału wystartują równolegle na identycznym problemie – kto okaże się lepszym sprinterem, ten wygrywa).

adidas Rockstars 2017 (fot. Eddie Fowke)

Siódmą edycję adidas Rockstars wygrali Alex Puccio i Tomoa Narasaki (Tomoa drugi raz z rzędu), oboje poza finałem w Innsbrucku. Za przeciwnika w Stuttgarcie Narasaki będzie miał  między innymi złotego medalistę z Innsbrucka, 19-letniego Japończyka Kai Haradę. Będzie też wielu innych doskonałych zawodniczek i zawodników, wśród nich Japonka Miho Nonaka, Koreańczyk Jongwon Chon (srebrny w Innsbrucku), Japończyk Kokoro Fujii, Słoweniec Gregor Vezonik (odkrycie tego sezonu, brązowy w Innsbrucku), Niemiec Jan Hojer i Francuz Mickael Mawem.

adidas Rockstars 2017 (fot. Eddie Fowke)

Wśród routesetterów dwóch Polaków, Adam Pustelnik i Tomek Oleksy, a poza nimi: Katrin Lehmann, Laurent Laporte, Reinhard, Fichtinger,  Felix Buchmann, Robert Leistner i Tsukuru Hori.

Wszystko, co warto wiedzieć o adidas Rockstars 2018 znajdziecie na stronie: www.adidas-rockstars.com.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum