16 kwietnia 2016 21:53

Shauna Coxsey i Aleksiej Rubcow najlepsi w Meiringen

Z jednej strony faworyci na podium, z drugiej spore niespodzianki (poza półfinałami między innymi Anna Stöhr i Dmitrij Szarafutdinow) – właśnie zakończył się Puchar Świata w Meiringen. To pierwsze pucharowe zawody sezonu w boulderingu. W Szwajcarii stawiło się 59 zawodniczek i 83 zawodników, a najlepiej spisali się Brytyjka Shauna Coxsey i Rosjanin Aleksiej Rubcow.

Wśród kobiet najlepsza Shauna Coxsey

Bardzo pewnie wspina się Shauna Coxsey, co pokazała ostatnio w walijskim Llanberis Pass, gdzie pokonała Ropes of Maui 8B. Co prawda bouldering na panelu to trochę inna wspinaczkowa bajka, ale Brytyjka także tu pokazuje, jak groźną rywalką będzie w tym roku dla pozostałych dziewczyn z czołówki. Na otwarcie sezonu wyprzedziła na podium Francuzkę Melissę Le Neve i Amerykankę Megan Mascarenas, jako jedyna zbierając w finale 3 topy.

6. Clementine Kaiser 0t

W finale mężczyzn najmocniejszy był Aleksiej Rubcow (Aleksieja mogliśmy oglądać w tym roku w Polsce, wygrał styczniowe Bloco Masters). Rosjanin w zaciętej walce pokonał Czecha Martina Stranika – o kolejności zadecydowała liczba bonusów i Holendra Jorga Verhoevena.