21 stycznia 2021 14:13

Nabór do Grupy Młodzieżowej PZA 2021

Z uwagi na zakończenie poprzedniej edycji GM zapraszamy do GM wszystkie młode osoby (18-26 lat) ze sportowym zacięciem, które chciałyby razem z nami działać wyczynowo w górach, wspinać się na trudnych drogach wielowyciągowych lub na własnej asekuracji. Jeśli jesteś zainteresowana/y wspinaniem w górach latem lub zimą na długich, wymagających drogach – zapraszamy.

***

Nie mamy sztywnych kryteriów naboru, ale cenimy zwłaszcza wszechstronność wspinaczkową oraz poziom sportowy, a także zaangażowanie i motywację. Program skierowany jest do samodzielnych wspinaczy – to nie jest oferta kursu taternickiego dla turystów wysokogórskich.

Udział w działalności GM PZA jest możliwy po spełnieniu kryteriów określonych w zasadach dofinansowywania wyjazdów KWW.

Głównym celem istnienia GM jest przekazywanie doświadczenia wspinaczkowego pomiędzy członkami Grupy oraz stworzenie środowiska, w którym nie będzie problemu ze znalezieniem partnerów na ambitne górskie cele. Planem działania grupy na najbliższy rok jest przeprowadzenie serii wyjazdów i szkoleń unifikacyjnych w rejonach skalnych i górskich Europy pod okiem czołowych polskich alpinistów, instruktorów oraz doświadczonych starszych kolegów z poprzednich edycji Grupy Młodzieżowej.

1. Działania będą obejmować:

a. wspinaczkę z tradycyjną asekuracją

b. wspinaczkę oraz zasady asekuracji w piaskowcu

c. wspinaczkę w rysach

d. letnią wspinaczkę górską

e. wspinanie lodowe i mikstowe

f. techniki bigwallowe i hakowe

g. zimową wspinaczkę górską

h. techniki linowe, pierwszą pomoc, autoratownictwo

2. Udział w Grupie Młodzieżowej jest w znacznej części dofinansowany przez PZA oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki w postaci częściowych zwrotów kosztów wyjazdów.

3. Program adresowany jest do osób w wieku 18-26 lat, jednak rozważymy kandydatów spoza tego zakresu wyróżniających się wykazem.

4. Na zgłoszenia czekamy do 1.02.2021 (formularz zgłoszeniowy)

5. W razie pytań zapraszamy do kontaktu na gm@pza.org.pl

źródło: PZA  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum