7 października 2004 08:01

Mental Terror Rafała Moucki

Tegorocznym najlepszym osiągnięciem Rafała Moucki jest prowadzenie drogi krótkiej acz treściwej czyli Mental Terror na podlesickim Okręcie.

Wg Rafała droga oferuje: “trudności bulderowe – najtrudniejszy ruch to strzał z obłego ścisku do maleńkiej dziurki na jednego palca. Bardzo trudno się tam utrzymać, bo dziurka jest bardzo mała i bardzo trudno w nią trafić.”

Do tej pory nie informowaliśmy niestety o zeszłorocznym wyczynie Rafała, jakim było prowadzenie starego projektu Jarka Cabana na Wodnej Skale. Droga ta znajduje sie na prawo od Prestiżowej Roboty. Pokonuje ten sam okap co Prestiżowa, a następnie łączy się z Krzykiem Wapienia, którym podąża do końca. Nazwa “nowości” – Sen Astralny.

Powyższe drogi należą do najtrudniejszych wspinaczkowych pasaży w jego dorobku. Jednak Rafał zgodnie ze swoją dewizą dotyczącą wycen ogranicza się jedynie do stwierdzenia – “Te dwie drogi są po prostu zajebiście trudne…”.

Dla przypomnienia ostatnią wycenioną przez niego drogą było, całkowicie naturalne, Pandemonium VI.8 na Gołębniku. Do tej pory bez powtórzenia!

Sprocket
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum