Wspinaczka na własnej asekuracji w teorii i praktyce (wyd. 1, 2015)

admin poniedziałek, 15 czerwca, 2015 With Brak komentarzy
Wspinaczka na własnej asekuracji w teorii%20i praktyce (Dariusz Porada)

„Wspinaczka na własnej asekuracji w teorii i praktyce”, Dariusz Porada, wyd. 1., 2015

Autor: Dariusz Porada
160 stron, 4 kolory, format 15,6 x 23,4 cm,
Wydanie 1, 2015 rok
ISBN 978-83-927920-6-2

„Wspinaczka na własnej asekuracji w teorii i praktyce” to wyjątkowa pozycja na polskim rynku. Autor, Dariusz Porada, instruktor PZA, wprowadza w tajniki wymagającej wspinaczki na własnej asekuracji.

W bogato ilustrowanym podręczniku znajdziemy m.in. obszerny opis sprzętu potrzebnego do wspinania na własnej, szczegółowe techniki zakładania asekuracji, sposoby poruszania się w rysach. Autor zamieścił w książce wiele praktycznych porad wynikających z z kilkudziesięcioletniego doświadczenia.

Na uwagę zasługuje także bardzo nowoczesna i czytelna forma podręcznika. Autorką projektu graficznego książki oraz większości zdjęć jest Anna Gniady. Dodatkowo oko cieszą wyjątkowe zdjęcia światowej klasy fotografów wspinaczkowych.

Fetysz sprzętu - "Wspinaczka na własnej asekuracji w teorii i praktyce"

Dariusz Porada wspina się od 1977 roku. Zaczynał od wyjazdów na Jurę z Harcerskim Klubem Taternickim z Katowic w roku 1973 (m.in. z Jurkiem Kukuczką i Arturem Hajzerem). Działał w jaskiniach jurajskich i tatrzańskich oraz systemach jaskiniowych w Rumunii. Zawsze pociągały go Tatry wspinaczkowo latem i zimą, tu też wspinał się najwięcej. Do tego dochodzą wspinaczki w Alpach i Dolomitach oraz w wielu ogródkach skałkowych. Preferuje klasyczne wspinanie na własnej asekuracji.