Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Z cyklu „Legendy Wspinania” – Krzysztof Wielicki

13 czerwca @ 13:00 - 17:00

13 czerwca o godz. godz. 13 w warszawskiej Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki (pl. Defilad 1) odbędzie się uroczysta prezentacja pierwszego filmu z cyklu „Legendy Wspinania” – Krzysztof Wielicki. Po kinowej premierze film zostanie opublikowany na kanale Youtube Legendy Wspinania.

Dokument stanowi filmowy zapis wspomnień wybitnego polskiego wspinacza, taternika, alpinisty i himalaisty Krzysztofa Wielickiego, a jednocześnie nieodtwarzalny dorobek kultury wspinaczkowej naszego kraju. Wybijające z filmu emocje, subiektywna ocena, czy wreszcie refleksje bohatera filmu, to wartości, których nie znajdziemy w książkach, magazynach, ani też w encyklopedii. Dzięki temu dokumentowi, zostaną z nami na zawsze.

Krzysztof Wielicki został nagrodzony w tym roku odznaką Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Złote Logo Polska za całokształt niezwykłego dorobku, a przez to kształtowanie pozytywnego wizerunku Polski i Polaków na świecie. Co ciekawe, w materiale zostaną omówione miejsca, które stanowiły kolebkę wspinania dla naszego bohatera, takie jak Jura Krakowsko- Częstochowska, Sokoliki czy Szczeliniec.

Pomysłodawcami i realizatorami projektu są Adam Latusek oraz Jan Sokołowski, wspinacze, zawodowo związani z produkcją filmową.

Details

Date:
13 czerwca
Time:
13:00 - 17:00
Event Categories:
,
Event Tags:
,

Venue

Kinoteka
pl. Defilad 1
Warszawa, Poland
+ Google Map