Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

XX Karkonoskie Dni Lajtowe

29 listopada 2019 - 1 grudnia 2019

Miasto Karpacz, Hotel Gołębiewski oraz Polski Klub Alpejski zapraszają w dniach 29.11.- 1.12.2019 r. wszystkich miłośników gór, podróżników i nie tylko na jubileuszową XX edycję festiwalu górskiego Karkonoskie Dni Lajtowe. Wydarzenie będzie miało miejsce w Karpaczu, w Hotelu Gołębiewski (sala kinowa). Spotkanie ludzi gór stanowi podobnie jak Festiwal Górski w Lądku Zdroju jedną z największych imprez kulturalno-turystycznych na Dolnym Śląsku.

W czasie trwania festiwalu wielbiciele gór będą mogli obejrzeć filmy poświęcone tematyce górskiej, posłuchać relacji z niezwykle interesujących wypraw oraz spotkać się i podyskutować z elitą polskiego i światowego alpinizmu oraz z wielkimi gwiazdami sceny wspinaczkowej. W tym roku na festiwalu gościć będziemy: Krzysztofa Wielickiego, Leszka Cichego, Denisa Urubko, Marię Cardell, Adama Bieleckiego, Agnieszkę Bielecką, Aleksandra Lwowa, Aleksandrę Taistrę, Przemysława Piaseckiego, Andrzeja Marcisz oraz Magdę Lassotę- fotograf, podróżniczkę, Lutz Maurera – reżysera filmowego.

W sobotni wieczór nadamy nagrodę Primus Inter Pares, dedykowaną alpiniście, którego dokonania górskie zasługują na szczególne uznanie. Zaraz po nominacji dyskusje o górach i wspinaniu będziemy kontynuować w restauracji Gołębiewski, gdzie też odbędzie się koncert coverbandu Backstage.

Dodatkową atrakcją festiwalu, skierowaną dla wszystkich chętnych biegaczy będzie poranny, sobotni, treningowy bieg na Śnieżkę, który poprowadzi ultramaratonista górski Robert Janiec. W tym samym czasie miłośnicy nordic walking zostaną zaproszeni przez Paulinę Rutę- prezesa Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking, do wspólnego spaceru w góry.

Więcej informacji na:
www.dnilajtowe.pl/
www.facebook.com/PolskiKlubAlpejskiGory/

Szczegóły

Start:
29 listopada 2019
Koniec:
1 grudnia 2019
Wydarzenie kategorie:
,
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Hotel Gołębiewski
Karpacz, Polska + Google Map