Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Webinar: jak zaplanować wyjście w góry

18 marca @ 18:00 - 19:00

Co trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze celu zimowej wycieczki w góry? Jak odczytywać komunikat lawinowy? Jaki sprzęt ze sobą zabrać? Kursy Lawinowe i PZU zapraszają do udziału w bezpłatnym webinarze, którego gośćmi będą: Naczelnik TOPR Jan Krzysztof oraz ratownik TOPR i prowadzący szkolenia lawinowe Marcin Witek.

W czwartek, 18 marca, o godz. 18:00 na stronach: www.facebook.com/kursylawinowe i www.youtube.com/kursylawinowepl będzie można obejrzeć bezpłatny webinar, którego tematem będzie planowanie wycieczek pieszych i skitourowych.

W czasie naszego spotkania porozmawiamy o komunikacie lawinowym, wyborze celu, prognozie pogody i niezbędnym sprzęcie. Podpowiemy jakie informacje zgromadzić przed wyjściem i jaki wpływ powinny one mieć na nasze plany. Pokażemy też jaki wpływ na konkretne zdarzenia w górach, miały decyzje podejmowane na etapie przygotowania – tłumaczy Jacek Będkowski, jeden z organizatorów akcji Kursy Lawinowe.

Będzie to już drugi webinar organizowany przez Kursy Lawinowe PZU. W czasie spotkania, które odbyło się 24 lutego, przedstawiciele TOPR i TPN dyskutowali m.in. o tym jak pandemia wpłynęła na ruch turystyczny w Tatrach, rosnącej popularności skitouringu i najczęstszych błędach popełnianych przez początkujących miłośników turystyki narciarskiej.

 

Wirtualne spotkania inicjatywą organizatorów akcji Kursy Lawinowe PZU, których celem jest promowanie bezpiecznej i odpowiedzialnej turystyki górskiej, w sytuacji braku możliwości prowadzenia szkoleń lawinowych i skitourowych. Oprócz zaproszenia do udziału w webinarze, organizatorzy zachęcają również do słuchania podcastów o tematyce górskiej dostępnych na kanale Spotify, a także oglądania najnowszych odcinków z serii #poradylawinowe na YouTubie. Są one źródłem informacji o planowaniu wyjść w góry, sprzęcie lawinowym, poszukiwaniu osób zasypanych przez lawinę i wielu innych tematach związanych z zimową turystyką górską.

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/55N7IVlUv

Więcej informacji o akcji Kursy Lawinowe znaleźć można na stronach:

Sponsor tytularny: PZU
Akcję wspierają: Black Diamond, Garmin, Armada Skis, Primus, Uvex, Odlo, Pieps
Partner akcji: TOPR
Region partnerski: Kaunertal
Organizacja: PSF, Snow PR

Szczegóły

Data:
18 marca
Czas:
18:00 - 19:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi: