Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

VIII Otwarte Dni Wspinania

9 czerwca 2018 - 10 czerwca 2018

Zbliża się VIII edycja Otwartych Dni Wspinania, które jak co roku, odbędą się z inicjatywy Fundacji Górskiej ECHO we współpracy z kompleksem „Małe Dolomity”, Portalem Górskim i Magazynem n.p.m. w Hucisku. Motywem przewodnim wydarzenia będą „Góry Kobiet”, a wiąże się z tym lista zaproszonych prelegentek, które opowiedzą o swoim życiu w świecie gór i wspinania. Wśród nich zaprezentują się: Tamara Lunger, Anna Czerwińska, Kinga Ociepka – Grzegulska, Maja Rudka oraz Aleksandra Dzik!

Wydarzenie na stałe wpisało się w coroczne kalendarium imprez poświęconych tematyce górskiej, wspinaczkowej i podróżniczej. Wśród dotychczasowych gości, którzy wygłaszali prelekcje na tej imprezie, pojawili się m.in. Simone Moro, Carlos Carsolio, Krzysztof Wielicki, Ryszard Pawłowski, Bob A. Schelfhout Aubertijn, Denis Urubko, czy Sandy Alan. Z każdym rokiem organizatorzy starają się urozmaicać program oraz podnosić atrakcyjność całego wydarzenia, które ma swój wyjątkowy, kameralny i plenerowy klimat. Poza prelekcjami nie zabraknie tradycyjnie warsztatów, w tym warsztatów wspinaczkowych, spotkania z fotografem Kubą Krawczykiem czy z ekspertami z Formy na szczyt.

Będzie można także posłuchać prelekcji przewodników PSPW IVBV Ludwika Wilczyńskiego i Ryszarda Gajewskiego, którzy będą wspominać postać Macieja Berbeki. O swoich zmaganiach z legendarną górą Noshaq opowiedzą Karolina Jendrysik i Adrian Podżorski – laureaci ubiegłorocznego konkursu „Łap (za)dyszkę 2017”.

W sobotę odbędzie się także kolejna, IV edycja wyjątkowego jurajskiego biegu terenowego JUR(a)UN. Trasa rywalizacji przebiega na dystansie około 10 kilometrów w pięknych okolicznościach przyrody. Organizatorzy nie zapominają także o najmłodszych. IV edycja biegu głównego, to również kolejna edycja Biegu Małego Echozaura przeznaczonego dla dzieci. Na wszystkich uczestników biegu, poza pakietami startowymi, czekają atrakcyjne nagrody i pamiątkowe medale.

Harmonogram*:

SOBOTA

9.00-10.00 zapisy na bieg Run Jura
11.00-13.00 – Bieg
13.30 dekoracja biegu
14.00 Karolina Jendrysik i Adrian Podżorski (laureaci Łap (za)dyszkę 2017)
15.00 Ludwik Wilczyński i Ryszard Gajewski (wspomnienie Macieja Berbeki)
16.00 Maja Rudka
17.00 Aleksandra Dzik
18.00 Kinga Ociepka
19.00 Anna Czerwińska
20.00 Tamara Lunger

NIEDZIELA

10.00 warsztaty fotograficzne – plener z Kubą Krawczykiem
11.00 warsztaty z Formą na szczyt
10.00 Zajęcia wspinaczkowe dla dzieci
12.00 Zajęcia wspinaczkowe dla młodzieży i dorosłych (dla początkujących)

Link do wydarzenia na Facebook: https://www.facebook.com/events/1822569408051127/

Zapraszamy także na:

*organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w harmonogramie.

Szczegóły

Start:
9 czerwca 2018
Koniec:
10 czerwca 2018
Wydarzenie kategorie:
, ,
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Małe Dolomity
ul. Skalny Widok 4D
Hucisko, 42-421 Polska
+ Google Map