Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

VIII Festiwal Górski Wondół Challenge

2 marca 2018 - 4 marca 2018

Pierwszy weekend marca to tradycyjnie Festiwal Górski Wondół Challenge, który dzięki swojej niepowtarzalnej atmosferze i programowi co roku przyciąga wielu miłośników gór i aktywnego wypoczynku. Ósma edycja festiwalu zapowiada się bardzo atrakcyjnie, nie zabraknie filmów, warsztatów, szkoleń oraz ciekawych prelekcji.

W tym roku nie tylko fani himalaizmu żyją Narodową Zimową Wyprawą na K2, dlatego nie zabraknie tego akcentu również na festiwalu. Zaprezentowane zostaną filmy o minionych dokonaniach polskich lodowych wojowników na tej górze: film o pierwszej wyprawie z 1987/1988, której kierownikiem był Andrzej Zawada oraz tej z 2002/2003 pod kierownictwem Krzysztofa Wielickiego. Na temat K2 wypowiedzą się także szef Polskiego Himalaizmu Zimowego 2016-2020 im. Artura Hajzera – Janusz Majer oraz Zbigniew Terlikowski, uczestnik wyprawy z 2002/2003.

W trakcie spotkania z Krzysztofem Kwiatkowskim, na temat robienia filmów sportowych, pokazany zostanie m. in. film o przygotowaniach Adama Bieleckiego do aktualnej wyprawy. Zaprezentowane zostaną również najnowsze filmy z Banff Mountain Film Festival oraz wielkrotnie nagradzany film Wojtka Kozakiewicza “Mama”.

Chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach. O tym jak przygotować się na samodzielny trekking i zorganizować zimowy biwak, opowie znany z Wielkiego Szlaku Himalajskiego – Bartosz Malinowski. Zainteresowani nowinkami technicznymi, podczas spotkania z Tomaszem Muchą będą mogli dowiedzieć się więcej na temat splitbord’u. Nie zabraknie terenowych warsztatów lawinowych prowadzonych przez Sebastiana Fijaka. Jak zwykle obecni będą ratownicy z Beskidzkiej Grupy GOPR, którzy we współpracy z PZU przeszkolą chętnych z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Największą atrakcję będą jednak wystąpienia gości. Oprócz wspomnianych Janusza Majera i Zbigniewa Terlikowskiego publiczność będzie mogła zobaczyć: Angelikę Chrapkiewicz-Gądek (kobietę pełną pasji i pozytywnej energii, która pomimo choroby nie rezygnuje ze swoich pasji i gór wysokich), Piotra Hercoga (ultramaratończyka, najbardziej utytułowanego polskiego biegacza górskiego, który wbiegł m.in. spod bazy wypadowej na Mount Everest 5364 m do Namche Bazar 3446 m), zespół Silesia Winter Swimming (uczestników pionierskiej wyprawy na Arktykę) oraz  Bogusława Hynka (fotografika i reportera, który samotnie, w trzydzieści trzy dni pokonał Wysokogórski Szlak Pirenejów). Jednak największymi gwiazdami będą Aleksander Doba – podróżnik, kajakarz, o którego wyczynach usłyszał cały świat oraz Simone Moro – włoski wspinacz i  himalaista, pierwszy zimowy zdobywca Sziszapangmy, Makalu, Gaszerbruma II oraz Nanga Parbat.

Jak co roku, przy okazji festiwalu, organizowany będzie RMD Winter Run, który będzie jednocześnie otwarciem sezonu Montrail Ligi Biegów Górskich 2018.

Nie zabraknie też festiwalowego kiermaszu, wystaw fotografii oraz przedszkola dla najmłodszych. Całe rodziny będą mogły skorzystać z okazji, by w okazyjnej cenie wykupić widowiskowy lot śmigłowcowcem.

Szczegółowy program i więcej informacji na stronie www.wondol-challenge.pl.

Szczegóły

Start:
2 marca 2018
Koniec:
4 marca 2018
Wydarzenie kategorie:
, ,
Wydarzenie Tagi: