Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

VII Festiwal Górski Wondół Challenge

4 marca 2017 - 5 marca 2017

Wielkim krokami zbliża się kolejna edycja Festiwalu Górskiego Wondół Challenge. Już po raz siódmy do Szczyrku zjadą się miłośnicy górskich przygód, którzy co roku chętnie odwiedzają festiwal dla wyjątkowej atmosfery i ciekawego programu.
W tym roku jedną z największych atrakcji będzie wystąpienie Tamary Lunger, światowej sławy włoskiej himalaistki, która w Polsce będzie gościć po raz pierwszy. Oprócz niej przed publicznością wystąpią też między innym: pierwszy polski zwycięzca Rajdu Dakar – Rafał Sonik, prywatnie wielki fan gór; legenda polskiego himalaizmu; Ryszard Pawłowski; szef programu Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera – Janusz Majer; Mistrzyni Świata i Europy w narciarstwie wysokogórskim oraz utytułowana biegaczka górska – Anna Figura.

Nie zabraknie też najlepszych filmów, w tym najnowszych z Banff Mountain Film Festival oraz wystaw fotografii.Co roku organizatorzy zapraszają też na warsztaty, chętni będą mieli w czym wybierać – obok warsztatów lawinowych i pierwszej pomocy, odbędą się warsztaty poprowadzone przez 8academy.pl, w trakcie których profesjonaliści m.in Janusz Gołąb podpowiedzą, jak najlepiej przygotować się do górskich eskapad. Formę warsztatu będzie mieć też prelekcja Bogusława Kowalskiego – szkoleniowca PZA oraz specjalisty od bezpieczeństwa w górach.

Jak co roku, przy okazji festiwalu, organizowany będzie RMD Winter Run, który będzie jednocześnie otwarciem sezonu Montrail Ligi Biegów Górskich 2016 (zapisy jeszcze trwają).

Tradycyjnie nie zabraknie festiwalowego kiermaszu i przedszkola dla najmłodszych. Całe rodziny będą mogły też korzystać z okazji, by w okazyjnej cenie wykupić widowiskowy lot śmigłowcowcem.

Serdecznie zapraszamy, warto już zarezerwować sobie czas w pierwszy weekend marca.

Więcej informacji na:

Szczegóły

Start:
4 marca 2017
Koniec:
5 marca 2017
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

CKiRl Orle Gniazdo
Szczyrk, Polska + Google Map