Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

V Memoriał Iwony Buczek

29 września 2018

Pula nagród o wysokości blisko 5 tysięcy złotych i atrakcyjne nagrody rzeczowe (także rozlosowywane wśród wszystkich uczestników) czekają na wspinaczy podczas V MEMORIAŁU IWONY BUCZEK WE WSPINANIU NA TRUDNOŚĆ. Zawody organizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Gór w Lubinie odbędą się 29 września 2018 roku, na „Kielichu” jednym z najwyższych, sztucznych obiektów wspinaczkowych w Polsce.

Kielich ma 34 metry wysokości i 7 dróg wspinaczkowych o zróżnicowanej trudności, na wysokości 19 metrów jest 15. metrowe przewieszenie tworzące charakterystyczny kształt. Kielich to obiekt ciekawy dla wspinaczy. O to, aby był prawdziwym sportowym wyzwaniem zadba jak zawsze routsetter Marcin Wszołek. Zawody mają charakter otwarty, towarzyski, bez strefy.

W czasie eliminacji zawodnicy będą mieli do pokonania po 2 drogi eliminacyjne (z dolną asekuracją) a osoby, które zakwalifikują się do finału po 1 drodze. W kategorii Dzieci – pierwsza droga na wędkę, druga droga z dolną asekuracją. Każdemu z uczestników przypada jedna próba na pokonanie drogi.

Podczas zawodów przeprowadzony zostanie również Meeting Highline’owy. Śmiałkowie będą próbowali przejść po wąskiej taśmie o długości ok. 105 metrów rozwieszonej pomiędzy Kielichem i pobliskimi wieżowcami mieszkalnymi, na wysokości ponad 30 metrów. Dużo atrakcji jest przygotowywanych dla kibiców.

Konkurencje sportowe, możliwość lotu paralotnią, dla miłośników dwóch kółek prezentacje Klubu Motocyklowego „Iskra Rudna”, pokaz umiejętności sekcji wysokościowej ratowników KGHM Polska Miedź SA. O/ Jednostka Ratownictwa Górniczo-Hutniczego to niektóre z nich.

Regulamin Memoriału i szczegółowe informacje znajdziecie na stronie internetowej: www.kielich.lubin.pl.

Szczegóły

Data:
29 września 2018
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
,
Witryna internetowa:
http://wspinaczka.lubin.pl/

Miejsce wydarzenia

Kielich Lubin
Jerzego Kukuczki
Lubin,
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia