Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie z Aleksandrą Dzik w Bielsku-Białej

4 września 2014 @ 17:00 - 19:00

Zapraszamy na spotkanie z Aleksandrą Dzik, która w dniu 4-ego września 2014 (czwartek) o godz. 17:00 w “Książnicy Beskidzkiej” wygłosi prelekcję ilustrowaną slajdami pt. “Nanga Parbat 2013 – niedokończona wyprawa”.

Ola Dzik jest absolwentką psychologii i socjologii na Uniwersytecie Śląskim. Obecnie kończy studia doktoranckie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zajmuje się przewodnictwem górskim, współprowadzi firmę turystyczną BluEmu. Posiada uprawnienia międzynarodowego przewodnika górskiego UIMLA oraz przewodnika beskidzkiego. Specjalizuje się w wyjazdach w góry Azji. Jest laureatką nagrody im. H. Jordana przyznawanej przez Rektora UJ za osiągnięcia sportowe. W 2010 roku otrzymała nominację do nagrody środowisk wspinaczkowych „Jedynka”, nominację do nagrody „Travelery”, a także wyróżnienie w kategorii alpinizm podczas 13. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów „Kolosy 2010″. Podczas 14. edycji „Kolosów” w roku 2012 otrzymała Nagrodę im. Andrzeja Zawady.

Na swoim koncie ma m.in. wejście na ośmiotysięcznik Gasherbrum II (8035 m) oraz zdobycie jako pierwsza kobieta z Polski jednej z najniebezpieczniejszych gór świata – Piku Pobiedy (7439 m). Ponadto jako pierwsza Polka dokonała wejść na wszystkie pięć siedmiotysięczników byłego ZSRR (Pik Pobiedy, Chan Tengri, Pik Somoni d. Kommunizma, Pik Korżeniewskiej, Pik Awicenny d. Lenina), uzyskując prestiżowy tytuł Śnieżnej Pantery. W 2010 r. jako pierwsza kobieta ukończyła zawody Elbrus Race na najdłuższej trasie Extreme, ustanawiając zarazem kobiecy rekord w biegu na szczyt Elbrusa – 5h 04min.

Od szeregu lat zawodniczo uprawia narciarstwo wysokogórskie, w którym jej największe osiągnięcia to mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski. Startuje także w rajdach przygodowych (Adventure Racing), maratonach rowerowych oraz zawodach biegowych.

W ubiegłym roku kierowała International Nanga Parbat Expedition 2013.

Szczegóły

Data:
4 września 2014
Czas:
17:00 - 19:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Książnica Beskidzka
ul. Słowackiego 17a
Bielsko-Biała, 43-300 Polska
+ Google Map
Telefon:
33-822-82-21
Strona internetowa:
http://www.ksiaznica.bielsko.pl/