Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Salewa i 8a.pl zapraszają na spotkanie z Łukaszem Dudkiem i Rafałem Moucką

20 kwietnia 2016 @ 19:00 - 22:00

20 kwietnia, ul. Witkiewicza 6, godz. 19:00 – oto gdzie i kiedy powinien znaleźć się każdy pasjonat pionowego świata. Salewa i 8a.pl zapraszają na niezwykłe spotkanie poza prawem grawitacji: Łukasz Dudek i Rafał Moucka opowiedzą o czterech drogach, które okazały się przełomowe dla polskiego wspinania sportowego. Spotkaniu patronuje wspinanie.pl.

Get-Vertical-Day

Pandemonium, Mental Terror, Sen Astralny i Arachnofobia – powstałe w latach 2001-2004 cztery niezwykłe drogi, których nie trzeba zbytnio przedstawiać. Podobnie zresztą jak ich autora. Rafael Moucka to prawdziwa legenda polskiej sceny wspinaczkowej; wybitny przedstawiciel środowiska, który skonfrontował je z magicznym w tamtych czasach poziomem VI.8. Jego bezprecedensowe realizacje ochrzczone później mianem “Wielkiej Czwórki” przez lata budziły skrajne emocje, urastając z upływem lat do rangi mitów czekających nie tylko na kolejnych pogromców, ale też weryfikację swojego statusu.

Rafał na drodze "Arachnofobia" VI.7+ (fot. Piotr Czmoch)

Rafał na drodze “Arachnofobia” VI.7+ (fot. Piotr Czmoch)

Dopiero po dziesięciu latach na drogach znów dało się zauważyć ślady magnezji – na spotkanie z legendą wyruszył m.in. Łukasz Dudek (Salewa). Będąc jednym z najlepszych i najbardziej wszechstronnych wspinaczy w Polsce, nie kazał czekać długo na efekty swojej pracy: w 2012 jako pierwszy uporał się bowiem ze Snem Astralnym i Mental Terror, by w 2014 roku przenieść się na Podzamcze i wpiąć do łańcuchów zarówno Pandemonium jak i Arachnofobii (pierwsze powtórzenie Arachnofobii należy do Michała Jagielskiego). Tym samym Łukasz stał się pierwszym – i jak do tej pory jedynym – wspinaczem, któremu udało się skompletować jurajską “tetralogię” Rafała.

Łukasz Dudek (fot. Jacek Matuszek)

Łukasz Dudek (fot. Jacek Matuszek)

Różne momenty w historii polskiego wspinania sportowego, ta sama potrzeba zmierzenia się nie tyle ze skałą, ile z samym sobą. Dwóch wyjątkowych przedstawicieli środowiska razem na jednej scenie w ramach SALEWA Get Vertical Day opowie o tym, co niemożliwe i co jedynie się takie wydaje. Dyskusję zwieńczoną pokazem filmu Obsesja poprowadzi Piotr Turkot (wspinanie.pl).

Atrakcji wieczoru przewidziano jednak znacznie więcej: podczas wydarzenia można będzie również zasiąść za kółkiem nowego BMW razem z Gazda Group, skosztować włoskich przysmaków oraz zgarnąć jedną z atrakcyjnych nagród od Salewa i Polartec! Zapraszamy!

Głównym patronem medialnym wydarzenia został portal wspinanie.pl

WSPINANIE.PL na bialym

Get Vertical Day with Łukasz Dudek
Gość specjalny: Rafał Moucka
20 kwietnia 2016
8a.pl, ul. Witkiewicza 6, Gliwice
Start: 19:00 / planowany koniec: 22:00

Informacja prasowa Salewy

Zapraszamy do lektury wywiadu z Rafałem: „Zawsze myślałem, że coś naprawdę trudnego jeszcze przede mną” – czyli podróż do przeszłości z Rafałem Moucką

Szczegóły

Data:
20 kwietnia 2016
Czas:
19:00 - 22:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce

Sklep 8a.pl
ul. Witkiewicza 6
Gliwice, Polska
+ Google Map