Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Poznański Meeting Wspinaczkowy nad Wartą by KARMA & BLOK LINE

29 czerwca @ 17:00 - 21:30

Zawody wspinaczkowe, warsztaty dla początkujących, zajęcia z yogi, slackline, nagrody i wspólne ognisko na koniec – to atrakcje, które czekają na poznanianki i poznaniaków już w najbliższą środę 29 czerwca od godziny 17 na pierwszym Meetingu Wspinaczkowym organizowanym przez Klub Sportowy Sloper Poznań. To wszystko za darmo na Poznańskim Rejonie Wspinaczkowym nad Wartą.

Poznański Rejon Wspinaczkowy jest obywatelską inicjatywą powstania sztucznej ścianki wspinaczkowej na terenach nadwarciańskich. Powstał dzięki Poznańskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. Znajduje się przy wartostradzie w rejonie ulic Hlonda i Bałtyckiej.

Przed zawodami przejdzie metamorfozę. – Teren jest aktualnie porządkowany. Myjemy ścianę, chwyty i stopnie. Następnie ułożymy nowe drogi o różnych stopniach trudności. Dlatego osoba początkująca, jak i starzy wyjadacze znajdą coś dla siebie. – mówi Tomasz Buczyński – wspinacz, społecznik reprezentujący Klub Sportowy Sloper.

Zawody jak i cała zabawa im towarzysząca jest bezpłatna. Celem imprezy jest integracja środowiska wspinaczkowego w Poznaniu oraz zachęcenie do zapoznania się z tym sportem osób, które tego jeszcze nie robiły.

Drogi będą układane przez najlepszych lokalnych routsetterów (osoba tworząca drogę wspinaczkową na sztucznej ścianie) przy użyciu dobrej jakości chwytów. Gwarantuje to wysoki poziom rozrywki.

– Zapraszamy też osoby zupełnie „zielone” we wspinaniu. Na miejscu nasi instruktorzy Tomasz Stefanowicz i Grzegorz Twardecki przeprowadzą warsztaty i wytłumaczą o co chodzi w tym sporcie i jak zacząć trenować, żeby za rok wygrać drugą edycję meetingu – mówi Tomasz Buczyński.

Organizatorem zawodów jest Klub Sportowy Sloper Poznań.

Imprezę sponsorują Centrum Wspinaczkowe Karma, Ściana wspinaczkowa Blok Line, Sklep Górski Taternik, Camp.

Zawody objął patronatem Prezydent Miasta Poznania.

Szczegóły

Data:
29 czerwca
Godzina:
17:00 - 21:30
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/406886608031475