Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Manaslu – Rozmowa z Górą. Gościem będzie Rafał Fronia

16 kwietnia @ 19:00 - 21:00

Zapraszamy we wtorek, 16 kwietnia o godz. 19.00 na spotkanie odsłaniające kulisy wyprawy Bogdanka MANASLU Polish Expedition 2018. Uczestnikiem spotkania będzie Rafał Fronia – kierownik wyprawy, uczestnik m.in. Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 2017-2018, zimowej wyprawy na Broad Peak 2010/2011, na Nanga Parbat, Dhaulagiri, Pik Lenina i Baruntse. Wszedł na Gasherbrum II i Lhotse.

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu IN MUNDO „Góry” w kinie Wisła. Cykl realizowany jest we współpracy z Polskim Związkiem Alpinizmu, Programem Polski Himalaizm Zimowy oraz Fundacją Himalaizmu Polskiego im. Andrzeja Zawady, Kino Wisła, pl. Wilsona 2, Warszawa, bilet wstępu na pokaz: 25 zł. KUP BILET

Wyprawa na Manaslu rozpoczęła się 4 września 2018 r. Plan zakładał zdobycie ósmego pod względem wysokości szczyt świata (8156 m n.p.m.) oraz Manaslu East (Pinnacle, 7895 m n.p.m.) i powtórzenie w stylu alpejskim drogi sprzed 32 lat (Kukuczka-Hajzer), jako forma upamiętnienia dwóch wybitnych postaci, bez których współczesny polski himalaizm nie istniałby. Ekspedycja na Manaslu otworzyła etap długofalowych przygotowań do kolejnej zimowej próby zdobycia wierzchołka K2 (8.611 m n.p.m.) – ostatniego niezdobytego zimą ośmiotysięcznika. Całość pokrzyżowała jednak pogoda i zmusiła Polaków do wycofania się ze zdobycia szczytu.

Losy wyprawy i emocje towarzyszące wspinaczom opisuje Rafała Fronia w swojej nowej książce „Rozmowa z Górą” – „Wyobraź sobie, że stoisz naprzeciwko himalajskiego kolosa. Zasypanego śniegiem, owianego chmurą wyjącego wiatru i odgrodzonego od Ciebie paszczami lodowych szczelin, palisadą seraczych zębów i murami niebotycznych skał. I myślisz. Jak… jak go zdobyć? Którędy iść, kiedy i z kim? Co ze sobą zabrać i jak się zabezpieczyć, by wrócić? I czy w ogóle tam iść?”.

„Rafał potrafi nie tylko świetnie się wspinać, ale też bardzo ciekawie i bardzo refleksyjnie o tym wszystkim pisać. Nikt tak jak on nie potrafi oddać tego, co towarzyszy nam w górach.” Krzysztof Wielicki

Na wydarzenie nie obowiązuje rezerwacja biletów.
Zakup biletów w kasie kina Wisła albo online.


Przedsprzedaż przez Internet: www.novekino.pl/kina/wisla/film.php?id=9122 oraz osobiście w kasie kina Luna
www.slajdypodroznicze.pl
www.facebook.com/Slajdypodroznicze

Szczegóły

Data:
16 kwietnia
Czas:
19:00 - 21:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce

Kino Wisła
Pl. Wilsona 2
Warszawa, 01-615 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.novekino.pl/kina/wisla/