Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

“Lhotse. Lodowa siostra Everestu”

25 lutego 2021 @ 19:00 - 20:30

Lhotse, to czwarta co do wysokości góra świata (8516 m), wznosząca się po sąsiedzku z Everestem. Dla Moniki Witkowskiej był to trzeci ośmiotysięcznik w jej himalajskiej aktywności, ale niestety, radość z jego zdobycia przeplatała się z tragicznymi wydarzeniami jakie miały miejsce podczas ataku szczytowego. Relacja z wyprawy z roku 2019 ma też związek z niedawnymi wydarzeniami na K2, a przy okazji Monika wyjaśni też o co chodzi z użyciem tlenu, poręczówek czy pomocą Szerpów.
Po prelekcji w kinie będzie możliwość zakupu książek autorstwa Moniki, w tym nowowydanej, ale w księgarniach jeszcze niedostępnej książki o Lhotse.

Monika Witkowska podróżniczka (odwiedziła około 180 krajów), miłośniczka gór i zapalona żeglarka (dwa razy opłynęła Przylądek Horn, pokonała Przejście Północno-Zachodnie). Na co dzień – dziennikarka oraz pilotka wypraw i przewodniczka trekkingów wysokogórskich. Swoją przygodę z górami zaczynała od gór Polski i zaliczenia kursu w Studenckim Kole Przewodników Beskidzkich, potem przyszła pora na Alpy i wreszcie – wyższe góry (włącznie z Mount Everestem, który zdobyła w maju 2013 roku). W 2015 roku zakończyła zdobywanie Korony Ziemi w najtrudniejszej wersji, 9 szczytów. Więcej o autorce na stronie www.monikawitkowska.pl oraz na www.facebook.com/monikawitkowska.travel

Details

Date:
25 lutego 2021
Time:
19:00 - 20:30
Event Category:
Event Tags:
Website:
https://www.kinoluna.pl/filmy/slajdy-podroznicze-lhotse-lodowa-siostra-everestu

Venue

Kino Luna
ul. Marszałkowska 28
Warszaw, Polska
+ Google Map
View Venue Website