Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

„La Jura Jura” 2018, Łutowiec

8 czerwca 2018 - 10 czerwca 2018

Klub Wysokogórski Sakwa ma zaszczyt po raz kolejny zaprosić wszystkich pasjonatów wspinania, na 3-dniową imprezę wspinaczkową. Weekend 8-10 czerwca 2018 w uroczej miejscowości Łutowiec to idealna okazja do szaleństwa we wspinaczkowych klimatach!

WAŻNE LINKI:
ZAPISY: http://sakwa.agh.edu.pl/zapisy-la-jura-jura/
REGULAMIN: http://sakwa.agh.edu.pl/wp-content/uploads/2018/05/Regulamin-La-Jury2018.pdf
AKTUALNY PLAN WYDARZEŃ: http://sakwa.agh.edu.pl/wp-content/uploads/2018/05/Rozklad-jazdy.pdf

Gdzie?

Jak co roku – niewielka miejscowość Łutowiec, otoczona lasami, położona w samym sercu Jury Północnej, słynie z pięknego wspinania na każdym stopniu zaawansowania i braku wyślizgu tak dobrze znanego podkrakowskim wspinaczom! ;) Znajdziecie się nieopodal słynnych Rzędkowic i pięknego Mirowa. Poza drogami, których nie przejdą największe dziki, znajdziecie również idealne linie dla początkujących, średniozaawansowanych, a nawet kupomięsiarzy i alkopinistów. Centrum imprezy będzie umiejscowione w budynku szkoły fundacji Elementarz.

Co to w ogóle jest?

La Jura Jura to jedna z największych, plenerowych imprez wspinaczkowych. Tak, IMPREZA! Czyli przede wszystkim świetna zabawa! Przyjdź na naszą epicką scenę pod skałami (dymy, lasery, pleśniowe sery), na diskochłostę, mega koncert, tańce do białego rana i ogniska z gitarami.

Jakie atrakcje?

Poza imprezą będą na was czekać:
– Gra Terenowa (okazja do szalonej i świetnej zabawy oraz zmierzenia się z łamigłówkami, mapą i skałą; dobierajcie się w pary i przebierajcie się w śmieszne stroje, a zyskacie dodatkowe punkty!) ;
– Warsztaty: bezpieczeństwo w skałach, joga, podstawy treningu i technik linowych, prezentowane przez doświadczonych wspinaczy i instruktorów;
– Tyrolka (stumetrowy zjazd z łutowieckiej Strażnicy);
– Slackline (warsztaty dla początkujących i dodatkowe wyzwania dla zaawansowanych);
– Turniej Dzika (konkurs, który jest okazją do zaprezentowania swojego stalowego bica i żelaznego przybloku, zarówno dla Pań Dzikiń jak i dla Panów Dzików);
– Wspinanie artystyczne (konkurs wieczornego wspinania, przy akompaniamencie wybranej muzyki);
i przede wszystkim masa dobrego wspinania, także w nocy, gdy oświetlimy dla was skały halogenami. Dla Januszy i Grażyn wspinania będziemy czekać z wędkami i masą dobrych rad.

Dla kogo?

Impreza jest dedykowana wszystkim wspinaczom, ze szczególnym naciskiem na społeczność akademicką. Zapraszamy wszystkich, bez względu na cyfrę i wiek, przynależność uczelnianą, poziom zaawansowania, staż wspinaczkowy czy zainteresowania! Każdy poczuje niesamowity klimat La Jura Jura:) Początkujący wspinaczu – pamiętaj – musisz mieć swoje buty i uprząż, albo znaleźć osobę, która Ci je pożyczy! Nie zapewnimy Ci ich. Impreza nie jest przeznaczona dla osób, które nie miały nigdy styczności ze wspinaniem!

Details

Start:
8 czerwca 2018
End:
10 czerwca 2018
Event Categories:
,
Event Tags:

Venue

Szkoła Fundacji „Elementarz”
Łutowiec 9
Łutowiec, Polska
+ Google Map