Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

IX Festiwal Górski Wondół Challenge

7 marca - 8 marca

Zapraszamy na Festiwal Górski Wondół Challenge. W pierwszy weekend marca do Szczyrku po raz dziewiąty zjadą miłośnicy gór i aktywnego wypoczynku. Nie zabraknie filmów, warsztatów, szkoleń oraz ciekawych prelekcji.

Tegoroczny festiwal rozpocznie się już w piątek po południu w CH Gemini Park Bielsko-Biała, gdzie Sebastian Litner zabierze Was w świat polskiego freeskiingu. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa zdjęć.

W Szczyrku Wondół staruje w sobotę, jako goście zapowiedzieli się polscy wspinacze: Kacper Tekieli oraz Andrzej Marcisz. Opowiedzą o swoich wspinaczkowych dokonaniach z 2019 roku. Mimo że zdarza im się wspinać wspólnie, na Wondole każdy z nich wystąpi solo ;). Goście będą mieli również okazję posłuchać Marka Chmielarskiego, uczestnika Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 oraz Bartosza Malinowskiego, który skończył projekt Wielki Szlak Himalajski. Swoimi historiami podzielą się też Magda Lassota, która przybliży codzienne życie bazy pod Mount Everestem oraz Angelika Chrapkiewicz-Gądek, która pokazuje, że pomimo przeciwności wytrwałość, pracowitość i odpowiednie nastawienie pozwalają realizować najśmielsze pomysły i zdobywać szczyty.

Atrakcyjnie zapowiada się wizyta Ireneusza Czopa, który wciela się w rolę Macieja Berbeki w filmie „Broad Peak”. Liczymy na smaczki z planu filmowego. Niewtajemniczonym przypominamy, że to pierwszy polski film, którego sceny górskie kręcone były zarówno w Karakorum na wysokości 5600 m n.p.m. oraz w Alpach.

Pozostając w filmowym klimacie jak zawsze w trakcie Festiwalu Górskiego Wondół Challenge zaprezentowane będą najciekawsze filmy o tematyce górskiej, między innymi wielokrotnie nagradzane obrazy: “Ostatnia Góra” w reżyserii Darka Załuskiego oraz “Dreamland” Stanisława Berbeki, który osobiście opowie filmie i swojej pracy nad nim.

Jako że misją Festiwalu Górskiego Wondół Challenge jest krzewienie bezpiecznej turystyki górskiej, chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach z zakresu bezpieczeństwa w górach oraz pierwszej pomocy. Kolejny raz odbędą się też popularne terenowe warsztaty lawinowe, prowadzone przez Sebastiana Fijaka.

Jak co roku, przy okazji festiwalu, organizowany był Alpin Sport RMD Winter Run, który od wielu już lat cieszy się dużą popularnością wśród biegaczy górskich.

Nie zabraknie też wystaw fotografii, kiermaszu ze sprzętem outdoorowym, rękodziełem i literaturą o tematyce eksploracyjnej i górskiej. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali słynne już wondołowe przedszkole.

Bilety dostępne w biurze festiwalu w dniu imprezy w cenie 40 zł, dzieci do lat 12 wstęp wolny.

Szczegółowy program już wkrótce na stronie www.wondol-challenge.pl.

IX FESTIWAL GÓRSKI WONDÓŁ CHALLENGE
6 MARCA 2020 BIELSKO-BIAŁA START GODZ. 18.00
CH GEMINI PARK BIESKO-BIAŁA

7-8 MARCA 2020 SZCZYRK START GODZ. 9.30
CENTRUM KONGRESÓW I REKREACJI ORLE GNIAZDO
Ul. Wrzosowa 28a

Szczegóły

Start:
7 marca
Koniec:
8 marca
Wydarzenie kategorie:
, ,
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

CKiR Orle Gniazdo
ul Wrzosowa 28a
Szczyrk, Polska
+ Google Map