Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

II Memoriał Janusza Nabrdalika

21 kwietnia 2018 - 22 kwietnia 2018

21/22 kwietnia 2018 jest datą, którą każdy miłośnik gór, wspinania, a także biegania powinien zapisać w swoim kalendarzu. W sosnowieckim obiekcie wspinaczkowym Poziom450 odbędzie się druga edycja memoriału mającego na celu upamiętnienie osoby Janusza Nabrdalika.

Janusz był jednym z najlepszych wspinaczy skałkowych w Polsce, taternikiem, uczestnikiem pierwszej śląskiej wyprawy na Lhotse, a także założycielem firmy Lhotse produkującej wysokiej jakości uprzęże wspinaczkowe. Urodził się i mieszkał w Sosnowcu, to również w tym mieście znajduje się i w dalszym ciągu funkcjonuje firma Lhotse, polski producent uprzęży wspinaczkowych. Po przedwczesnej śmierci Janusza, firmie przewodzi jego żona, Olga Nabrdalik. Dzięki inicjatywie Olgi, redakcji serwisu On the Summit, właściciela obiektu Poziom 450 i Polskiemu Stowarzyszeniu Sportów Ekstremalnych udało się rozpocząć pracę nad nowym przedsięwzięciem poświęconym wyjątkowej postaci, jaką był Janusz.

Zawsze uśmiechnięty, otwarty do ludzi, przyjazny i pomocny. Tak zapamiętali go przyjaciele, którzy do dziś nie mogą się pogodzić z jego śmiercią. Zeszłoroczna impreza należała do bardzo udanych. Naturalnym posunięciem organizatorów była zatem organizacja II edycji memoriału. W tym roku impreza potrwa dwa dni. Wynika to z reaktywacji biegu przełajowego „Nabrdal Way”, którego pierwsza edycja odbyła się dwa lata temu.

Sobota 21.04.2018

Tego dnia odbędzie się II edycja otwartych zawodów wspinaczkowych „Nabrdal Wall” na sztucznej ściance Poziom450 w Sosnowcu. Nie zabraknie znakomitych prelekcji zaproszonych gości (Ryszard Pawłowski, Aleksander Lwow, Danuta Piotrowska, Michał Pyka). Organizatorzy szykują dla uczestników wiele innych atrakcji.

Niedziela 22.04.2018

Drugi dzień Memoriału upłynie pod znakiem II edycji biegu terenowego „Nabrdal Way”. Bieg odbędzie się dzięki wsparciu MOSiR Sosnowiec, a uczestnicy będą mieli 3 opcje do wyboru:

  • Bieg główny – „Nabrdal Way” – dystans ok. 15 km
  • Bieg „100-lecia niepodległej Polski” – dystans ok. 7 km
  • Noridc Walking na dystansie – 5 km

Zapisy ruszyły już pod tym linkiem.

Zapraszamy również na stronę wydarzenia.

Organizatorzy:

Lhotse, Poziom450, Polskie Towarzystwo Sportów Ekstremalnych, Summit PR

Organizatorzy biegu:

Lhotse, MOSiR Sosnowiec, Polskie Towarzystwo Sportów Ekstremalnych, Summit PR

Partnerzy:

Skoda Auto Śliwka Katowice, Sosnowiec Łączy

Szczegóły

Start:
21 kwietnia 2018
Koniec:
22 kwietnia 2018
Wydarzenie Categories:
,
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce

Centrum Wspinaczkowe Sport Poziom 450
Narutowicza 51
Sosnowiec, 41-200 Polska
+ Google Map
Telefon:
730 45 45 46
Strona internetowa:
http://poziom450.pl/