Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Górnolotni 2023. Spotkania ludzi gór w Tarnowie

28 stycznia 2023 - 29 stycznia 2023

Festiwal „Górnolotni”, organizowany przez Centrum Sztuki Mościce, od 13 lat promuje aktywny wypoczynek, zrozumienie i poszanowanie natury, stwarzając ludziom możliwości dzielenia się i czerpania inspiracji z górskich doświadczeń, pomysłów i wizji.

mpreza, która ma już swoich stałych fanów, obejmuje spotkania, prelekcje, filmy i wystawy o tematyce górskiej. Wydarzenie to tworzy platformę wymiany doświadczeń, pozwala przedstawić szerokiemu gronu odbiorców osiągnięcia w dziedzinie himalaizmu, alpinizmu, turystyki  i wartości płynących z aktywnego trybu życia. Wszyscy zainteresowani mają okazję wysłuchać relacji zaproszonych gości i zapoznać się z materiałami dokumentującymi przebieg ich niezwykłych wypraw.
W tym roku dla fanów „Górnolotnych” przygotowaliśmy program bogaty w liczne atrakcje. Będą oczywiście spotkanie ze znanymi himalaistami, którzy poprowadzą nas na ośmiotysięczne szczyty, będzie o wspinaniu i wytyczaniu nowych dróg, trochę o narciarstwie i historii taternictwa, a także o medytacji w ruchu.

Młodych widzów zaprosimy na spotkanie z afrykańską przyrodą, a pozostałych widzów na wieczorne seanse filmowe. W holu zaprezentujemy dwie wystawy tematyczne, a w czasie trwania festiwalu odbędzie się kiermasz odzieży outdoorowej oraz targi książek i przewodników górskich.

Zapraszamy także wszystkich chętnych (niezależnie od wieku) do udziału w II zimowym biegu GÓRNOLOTNYCH.

A na zakończenie imprezy, jak zwykle, przygotowaliśmy niespodzianki dla uczestników.

Zatem rezerwujcie czas i przybywajcie do Mościc 28 i 29 stycznia.

Szczegóły na csm.tarnow.pl/wydarzenie/1621,gornolotni-2023-spotkania-ludzi-gor-w-tarnowie.

Details

Start:
28 stycznia 2023
End:
29 stycznia 2023
Event Categories:
,
Event Tags:

Venue

Centrum Sztuki Mościce
ul. Traugutta 1
Tarnów, Polska
+ Google Map