Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Gdyby to nie był Everest… 40 lat od pierwszego zimowego wejścia. Spotkanie z Leszkiem Cichym [Odwołane]

17 marca 2020 @ 19:00 - 22:00

Spotkanie odwołane.

KINO WISŁA ZAMKNIĘTE W DNIACH 12-22 MARCA

Drodzy Widzowie!

W trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo, w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju kino Wisła od jutra, 12 marca do 22 marca włącznie jest zamknięte. Wszystkie pokazy oraz wydarzenia specjalne zaplanowane na ten czas zostają w miarę możliwości przeniesione na przyszłość. O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

Wszystkie bilety zakupione na seanse oraz wydarzenia w tym okresie będą zwracane w kasie kina w dniu 11.03 do godziny 21:00 lub w pierwszym terminie po ponownym otwarciu kina. Klienci, którzy zakupili bilety on-line, zostaną poinformowani o zwrocie środków drogą mailową.

W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerami telefonów:

609 880 800 oraz 665 790 750

—-

Gdyby to nie był Everest… 40 lat od pierwszego zimowego wejścia. Spotkanie z udziałem Leszka Cichego, prowadzenie Piotr Trybalski.

17 marca, godz. 19:00 (wtorek): Kino Wisła, pl. Wilsona 2, Warszawa

Bilety: https://bit.ly/39c8e0o

„Gdyby to nie był Everest, tobyśmy chyba nie weszli“ – to słynne zdanie wypowiedział Leszek Cichy 17 lutego 1980 roku. Tego dnia wraz z Krzysztofem Wielickim dokonał czegoś, co wydawało się niemożliwe. Jako pierwsi ludzie stanęli zimą na szczycie ośmiotysięcznika. I to od razu najwyższego! Jak do tego doszło? Dlaczego polscy himalaiści zdecydowali się oblegać szczyt Góry Gór zimą? Przecież było powszechne przekonanie, że Mount Everestu o tej porze roku zdobyć się nie da. Grupa śmiałków dowodzona przez Andrzeja Zawadę podjęła wyzwanie. Podczas spotkania Leszek Cichy ze swadą i szczerością opowie o wydarzeniach sprzed czterdziestu lat. Będzie to opowieść o odwadze i strachu, racjonalizmie i brawurze, ambicji, braku pokory i chęci zapisania się w historii z jednej strony, z drugiej – o licznych chwilach zwątpienia i słabości.

Spotkania „Gdyby to nie był Everest…” wzbogacą nieopublikowane dotąd rozmowy z bazy i obozów pod Mount Everestem z 1980 roku oraz nieznane, archiwalne fotografie ze słynnej wyprawy.

——-

Spotkania odbędą się w ramach cyklu IN MUNDO „Góry”. Cykl realizowany jest we współpracy z Polskim Związkiem Alpinizmu, Programem Polski Himalaizm Zimowy oraz Fundacją Himalaizmu Polskiego im. Andrzeja Zawady.

Na wydarzenie nie obowiązuje rezerwacja biletów.
Zakup biletów w kasie kina albo online.

 

Szczegóły

Data:
17 marca 2020
Czas:
19:00 - 22:00
Wydarzenie kategorie:
,
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Kino “Wisła”
Pl. Wilsona 2
Warszawa, Polska
+ Google Map