Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Festiwal Biegów Alpejskich

3 sierpnia - 4 sierpnia

Festiwal Biegów Alpejskich odbędzie się w Zawoi tradycyjnie w pierwszy weekend sierpnia. Będzie to już piąta edycja imprezy, która co roku przyciąga miłośników biegów alpejskich. Biegi są krótkie lub bardzo krótkie, ale trudne, ponieważ trasa prowadzi tylko pod górę, a biegów jest aż 13! Dystans łączny pod górę wynosi 40 km (plus dystans potrzebny na dotarcie do miejsca startu). W pionie wygląda to jeszcze poważniej, bo suma przewyższenia  wszystkich biegów łącznie wynosi +6200 m!

Zapraszamy do rywalizacji w 4 biegach, w których będzie prowadzona odrębna klasyfikacja:

VIII Chaszczok-Bieg na Babią Górę: 10 km, +1185 m/-65 m
Bieg na Małą Babią: 6,7 km, +905 m/-115 m
Bieg Wschodzącego Słońca: 4,7 km, +710 m
Bieg na Babią Górę przez Perć Akademików: 7,55 km, +1040 m/-50 m

Na najmocniejszych i najwytrwalszych zawodników czeka Etapowy Maraton Biegów Alpejskich. Uczestnicy tego wyzwania będą mieli do pokonania 13 tras, 40 km (jest to dystans bez zbiegów na start kolejnego etapu), ponad 6000 m przewyższenia, a wszystko to zaledwie w 31 godzin! Jeżeli go ukończycie, to żadna 100-ka nie będzie dla Was wyzwaniem, z wyjątkiem może Ultramaratonu 6xBabia Góra :).

Kto jeszcze nie będzie w stanie zmierzyć się z Etapowym Maratonem Biegów Alpejskich może spróbować sił w rywalizacji w Etapowym Półmaratonie Biegów Alpejskich. Ta krótsza etapówka składa się z 8 biegów o łącznym dystansie pod górę 20 km (+ zbiegi na start kolejnego etapu) o łącznym przewyższeniu +3100 m!

Rywalizację w Etapowym Maratonie oraz Etapowym Półmaratonie Biegów Alpejskich zakończy bieg finałowy – Bieg na Mosorny Groń. W tym ostatnim etapie czasy wszystkich zawodników zostaną podzielone przez 10 i zawodnicy wystartują „na dochodzenie” w odpowiednio zmniejszonych odstępach czasowych. Kto wygra bieg finałowy, ten wygra odpowiednio Etapowy Półmaraton oraz Etapowy Maraton Biegów Alpejskich.

Jedna z wcześniejszych edycji Festiwalu Biegów Alpejskich w Zawoi:

Zapraszamy do Zawoi na weekend biegowy!

Organizatorzy – „Kozica” Fundacja Biegów Górskich

Strona biegu: http://biegnababia.pl/

Szczegóły

Start:
3 sierpnia
Koniec:
4 sierpnia
Wydarzenie Categories:
,
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Zawoja
Polska + Google Map