Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Bronx Bouldering Competition 2021

10 grudnia - 11 grudnia

Bronx Bouldering Commpetition 2021 już w grudniu!

W dniach 10-11 grudnia 2021 w wyniku współpracy pomiędzy Krakowskim Festiwalem Górskim oraz krakowska ścianą wspinaczkową Bronx odbędą się otwarte zawody boulderowe, którymi polskie wspinanie podsumuje pierwszy w swojej historii sezon olimpijski. Ponieważ rozwiązania najprostsze znajdujemy zarazem najlepszymi, a jednocześnie skala naszych zamierzeń w naturalny sposób wykracza poza granice kraju, zawody otrzymały nazwę Bronx Bouldering Competition.

Rozgrywane w tydzień po 19. Krakowskim Festiwalu Górskim, a także poniekąd w jego ramach, BBC będzie tym samym stanowić finalny akcent tego największego wydarzenia na polskiej scenie wspinaczkowej.

Trudno nie przyznać, że długo czekaliśmy na dzień, kiedy będzie nam dane wyzwolić się z okowów pandemicznych ograniczeń i pozwolić naszej ścianie zagrać tę najpiękniejszą z ról – areny wspinaczkowych zmagań. Z niecierpliwością odliczamy dni do momentu, w którym ciemność spowije nagie bronowickie panele, zaś wąski snop jaskrawego światła wydobędzie z niej sylwetki wspinających się finalistów.

Z przyjemnością oraz poczuciem odpowiedzialności myślimy również o eliminacjach; oczyma wyobraźni widzimy rojny tłum łojantów wszelkiego wieku i stażu i już teraz solennie zapewniamy, że balderowych pyszności nie zabraknie dla nikogo. Słynący z konserwatywnego podejścia do zagadnienia trudności Bronx ukaże Wam swoje łagodne, rozpromienione oblicze.

W poczuciu głębokiego związku z odwieczną tradycją deklarujemy, że sobotni, drugi dzień zawodów płynnie przejdzie z fazy finałowej w ludyczną; wszystkie różnice, którymi podzielą naszych Gości listy z wynikami, ulegną magicznemu zatarciu, a muzyka raz jeszcze złagodzi nasze kostropate obyczaje.

Z całego serca zachęcamy do zakreślenia w kalendarzach stosownej daty oraz śledzenia wydarzenia na Facebooku.

Szczegóły

Start:
10 grudnia
Koniec:
11 grudnia
Kategorie Wydarzenie:
, ,
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Bronx
Ojcowska 166A
Kraków, Polska
+ Google Map