Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

 • To wydarzenie minęło.

BOULDEROWE CZWARTKI na Jasnej!

20 listopada 2014 @ 17:00 - 22:00

Zapraszamy na kolejne BOULDEROWE CZWARTKI – towarzyskie zawody boulderowe na Jasnej.

Czeka na Was 20 boulderów o różnym stopniu trudności. Rywalizacja o charakterze towarzyskim, więc na imprezie nie ma sędziów, a punktowanie opiera się na wzajemnym zaufaniu.

BOULDEROWE CZWARTKI – 5 godzin wspinania, przy dobrej muzyce i w atmosferze zdrowej rywalizacji to gwarancja super zabawy.

Zapraszamy 20 listopada na JASNĄ 31 w Gliwicach w godzinach 17.00 – 22.00.

Wpisowe w dniu zawodów wynosi 15 zł.

REGULAMIN ZAWODÓW BOULDEROWE CZWARTKI NA JASNEJ

 1. Zawody mają charakter towarzyski, więc na zawodach nie ma sędziów, a sędziowanie opiera się na wzajemnym zaufaniu. Każdy zawodnik otrzymuje od organizatora arkusz startowy, który sam wypełnia i po zakończeniu startu w zawodach oddaje do biura zawodów.
 2. Mamy 4 stopnie trudności boulderów, oznaczone odpowiednio kolorami biały, niebieski, czerwony i czarny.
 3. Podczas przejścia konkretnego boulderu korzystamy tylko z chwytów i stopni oznaczonych danym kolorem. Mogą istnieć dodatkowe, odpowiednio oznaczone, ograniczniki.
 4. Każdy boulder zaczynamy trzymając dwoma rękami chwytu startowego oznaczonego napisem “START”, a kończymy trzymając, przez 3 sekundy w stabilnej pozycji, dwoma rękami chwytu ostatniego, oznaczonego napisem “TOP”.
 5. Punktacja:
  Za zrobienie bouldera w stylu flash otrzymujemy 5 pkt, za zrobienie w stylu RP 3 pkt. Na każdym boulderze znajduje się chwyt oznaczony “BONUS” i za złapanie bonusa, ale nie zrobienie bouldera otrzymuje się 1 pkt.
 6. Liczba prób w stylu RP jest nieograniczona.
 7. Startujący podzieleni są na 2 kategorie, kobiety i mężczyźni.
 8. Jeżeli sąsiadujące ze sobą bouldery będą się wzajemnie ograniczać, pierwszeństwo we wspinaniu mają osoby wspinające się na trudniejszym boulderze.
 9. Jeżeli podczas wspinania poluzuje się chwyt, zawodnik ma prawo kontynuować wspinanie lub zgłosić organizatorom chęć ponownego startu, zachowując dotychczasowy styl przejścia.
 10. Zawody rozpoczynają się o godz. 17.00, a kończą o godz. 22.00.

Szczegóły

Data:
20 listopada 2014
Czas:
17:00 - 22:00
Wydarzenie kategorie:
,
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce

Jasna Sport i Rekreacja
ul. Jasna 31
Gliwice,
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.jasna31.pl/