« Wszystkie Wydarzenia

• To wydarzenie minęło.

3. edycja Festiwalu Biegów Alpejskich

5 sierpnia 2017 - 6 sierpnia 2017

W dniach 5-6 sierpnia 2017 roku do Zawoi zawitają miłośnicy biegów alpejskich oraz mocnej rywalizacji etapowej. 13 biegów, 40 km i ponad 6000 m w pionie, a wszystko to w ciągu 2 dni w ramach III edycji Festiwalu Biegów Alpejskich.

III edycja imprezy została wzbogacona o nowy bieg – Bieg Wschodzącego Słońca. Bieg wystartuje z Przełęczy Krowiarki, a trasa poprowadzi czerwonym szlakiem przez Sokolicę w kierunku mety zlokalizowanej na szczycie Babiej Góry. Start biegu nastąpi o godz. 4:30, więc będzie to doskonała możliwość podziwiania z grani masywu Babiej Góry drogi wschodzącego słońca.

Na najmocniejszych i najwytrwalszych zawodników czeka Etapowy Maraton Biegów Alpejskich. Uczestnicy tego wyzwania będą mieli do pokonania 13 tras, 40 km (dystans bez zbiegów, by dotrzeć na start kolejnego etapu), ponad 6000 m przewyższenia w górę, a wszystko to zaledwie w 32 godziny! Ubiegłoroczną rywalizację, zwyciężając we wszystkich etapach, wygrał Bartosz Gorczyca, a wśród kobiet najszybsza była, także we wszystkich etapach – Iwona Januszyk.