Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Drugi Warszawski miniPrzegląd Filmów Górskich

8 kwietnia 2016 - 9 kwietnia 2016

W dniach 8-9 kwietnia odbędzie się 2. Warszawski miniPrzegląd Filmów Górskich.

Program

Piątek (8.04.2016), godz. 20,45

  • REEL ROCK TOUR 10

Sobota (9.04.2016),

godz. 16.00

  • Manaslu
  • K2 and the Invisible Footmen (Niewidzialni tragarze spod K2)

Godz. 18.00

  • Valley Uprising czyli rewolucja wspinaczkowa w Yosemitach

Godz. 20.15

  • REEL ROCK TOUR 10

 

Bilety:

REEL ROCK TOUR 10 – 25 zł

Pozostałe seanse – 20 zł

Sprzedaż i rezerwacja rozpocznie się od ok. 23.03.2016 r. na stronie kina: http://www.novekino.pl/kina/wisla/repertuar.php

Filmy REEL ROCK TOUR 10

W tym roku trafia do Was okrągła, bo dziesiąta edycja REEL ROCK TOUR, która doczekała się prezentacji w ponad 450 miejscach na całym świecie. REEL ROCK 10 zawiera niepublikowane dotąd premiery krótkich filmów realizowanych przez Sender Films. Niekiedy są to fragmenty większych produkcji, które opowiadają historie o najbardziej ekscytujących wyczynach w pionowym świecie w ostatnim roku. Kręcone z finezją obrazy pokazują w akcji na wielkich ścianach takie wspinaczkowe sławy jak Tommy Caldwell, Kevin Jorgeson, Alex Honnold, Daniel Woods i Dean Potter, któremu oddano ostatni hołd. Tegoroczny tour zawiera różnorodny program, który z pewnością na długo pozostanie w waszej pamięci. (Filmy wyświetlane w wersji oryginalnej z polskimi napisami).

A Line Across the Sky (35 min)

Trawers masywu Fitz Roya to jedno z najbardziej cenionych osiągnięć we współczesnym alpinizmie:  ekscytująca wyprawa przez siedem strzelistych turni, gdzie łączna suma przewyższeń wynosi 4000 metrów. Kto by przypuszczał, że przejście to może dostarczyć tyle radości? Spójrzmy na Tommy Caldwella i Aleksa Honnolda  oraz na ich inspirujący, nie pozbawiony zabawnych wątków wyczyn, który przyniósł im prestiżową nagrodę złotego czekana.

Dean Potter Tribute (6 min)

Dean Potter był największym przedstawicielem pokolenia wspinaczkowego światka ze Stanów, związany zwłaszcza z Yosemite. Uczestniczył w kolejnych częściach REEL ROCKA, poczynając od takich klasyków jak First Ascent, Fly or Die, Race for the Nose i Valley Uprising. Po jego tragicznej śmierci w maju 2015 roku Tour w tym krótkim filmie składa skromny hołd swemu przyjacielowi i współpracownikowi.

Dawn Wall (15 min)

Heroiczna decydująca próba klasycznego przejścia Dawn Wall na El Capitanie podjęta przez Tommy’ego Caldwella i Kevina Jorgesona była naprawdę historycznym osiągnięciem. Oznaczała największy wspinaczkowy wyczyn naszych czasów i przykuła uwagę całego świata. Zespół REEL ROCK dokumentował to wydarzenie, które ma być przedstawione w pełnometrażowym filmie w 2016 roku. W ramach REEL ROCK 10 prezentujemy pierwsze spojrzenie na pełne napięcia chwile podczas pokonywania głównych trudności drogi.

 

Showdown at Horseshoe Hell (20 min)

24 godziny w Horseshoe Hell (24HHH) to najbardziej zwariowane wydarzenie we wspinaczkowym światku; mieszkanka ultramarationu i wydarzenia artystycznego, gdzie zarówno czołowi wspinacze jak i zwykli amatorzy stawiają wszystko na jedną kartę, niezależnie od wschodzącego czy zachodzącego słońca, przy zakwasach w mięśniach i lejącego się hektolitrami piwa. Ale mimo panującego tam szaleństwa, rywalizacja odchodzi na poważnie. Czy zespół składający się z Nicka Berry’ego i Masona Earle potrafi stawić czoła niezniszczalnemu Aleksowi Honnoldowi?

 

High and Mighty (20 min)

Wspinanie na wysokie boudery (high ball) – gdzie upadek może oznaczać trwałe kalectwo – to zabawa tylko dla twardzieli. Gdy dodamy do tego jeszcze najwyższy stopień trudności  wspinaczkowych, wtedy możemy spodziewać się wszystkiego. Tym razem mamy okazję śledzić  wielki bój Daniela Woodsa, by przezwyciężyć własny strach i rozwiązać niezwykle wymagający problem boulderowy The Process.

Szczegóły

Start:
8 kwietnia 2016
Koniec:
9 kwietnia 2016
Wydarzenie kategorie:
, , ,
Wydarzenie Tagi:
Strona internetowa:
http://www.wpfg.pl/

Organizator

Warszawski Przegląd Filmów Górskich
Strona internetowa:
http://www.wpfg.pl/

Miejsce

Kino Wisła
Pl. Wilsona 2
Warszawa, 01-615 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.novekino.pl/kina/wisla/