Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

17. Krakowski Festiwal Górski

5 grudnia 2019 - 7 grudnia 2019

Co wpływa na atmosferę festiwalu? Wiele czynników, takich jak miejsce, czas, selekcja filmów konkursowych z Polski i zagranicy, jury, nagrody, konkursy, warsztaty, panele dyskusyjne, zawody czy dodatkowe atrakcje. Przede wszystkim tworzą ją jednak ludzie, spotkania i rozmowy – te na scenie i poza nią. W dniach 6-8 grudnia odbędzie się 17. Krakowski Festiwal Górski. Zapraszamy!

Pierwsze dni festiwalu – Kino Kijów i Centrum Kongresowe ICE Kraków

Krakowski Festiwal Górski rozpocznie się w tym roku w czwartek 5 grudnia od pokazów filmów biorących udział Międzynarodowym Konkursie Filmowym. Sala Kina Kijów wypełni się pasjonatami górskiej i wspinaczkowej kinematografii o godzinie 19:00. Pokazy trwać będą do 22:00.

Kolejnego dnia przeniesiemy się do nowoczesnych wnętrz Centrum Kongresowego ICE Kraków. To tu odbędą się pierwsze spotkania z zaproszonymi gośćmi. Od 12:00 do 15:00 tematyka prelekcji i dyskusji krążyć będzie wokół spraw związanych z ekologią i zrównoważonym rozwojem. Wśród prelegentów, którzy zdecydowali się podjąć ten ważny lecz niełatwy temat, znajdą się dziennikarze, eksperci i aktywiści.

Po godzinie 15:00 odbędą się kolejne pokazy w ramach Międzynarodowego Konkursu Filmowego wzbogacone prelekcjami Jima Herringtona (fotografa, który portretował najlepszych wspinaczy, a także sławy, takie jak Benny Goodman, Willie Nelson, The Rolling Stones, Cormac McCarthy czy Morgan Freeman) i Andy’ego Kirkpatricka (jednego z czołowych alpinistów, wytyczającego nowe drogi na największych ścianach Alp i gór Patagonii, również zimą).

Sobota, niedziela – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Od rana do późnych godzin wieczornych mury UEK-u dudnić będą w rytm górskich serc. O emocje zadbają wyjątkowi mówcy, wspinacze, alpiniści, himalaiści – zarówno legendy, jak i aktualnie aktywni sportowcy. Na festiwalowej scenie zagoszczą m.in.: Jakob Schubert, Anna Stöhr, Said Belhaj, Thomas HuberRobert JasperDmitrij GołowczenkoMarek Raganowicz.

Wśród gości festiwalu pojawi się również człowiek-legenda, laureat nagrody Kraków Climbing Award Lifetime – póki co jednak jego nazwisko zachowamy w tajemnicy.

W trakcie KFG staniemy twarzą w twarz z pionierami, prekursorami, eksploratorami, a także sportowcami, którzy aktualnie poszerzają granice ludzkich możliwości w górskich dziedzinach. Wielu z nich podkreśla dzisiaj znaczenie świadomego korzystania z tych naturalnych przestrzeni. Krakowski Festiwal Górski to okazja, by poznać ich historie i spojrzenie na świat. To dobry moment, by czerpać inspiracje, a także solidny punkt wyjścia dla własnych rozważań.

Krakow Boulder Contest – finały zawodów wspinaczkowych powracają na główną scenę KFG!

Tradycyjnie KFG towarzyszyć będą zawody wspinaczkowe – w tym roku tym ważniejsze, że związane z obchodami setnej rocznicy KS Korona. Eliminacje rozgrywane będą w piątek (6 grudnia) na boulderowni CUBE oraz w piwnicy mitycznej krakowskiej KORONY. Jednak kibiców i zawodników z pewnością ucieszy fakt, że w tym roku finały powrócą na główną scenę festiwalową na Uniwersytecie Ekonomicznym.

Informacje na temat możliwości zakupu biletów, a także szczegółowy program Krakowskiego Festiwalu Górskiego ukażą się już wkrótce na stronie internetowej (http://kfg.pl/) oraz facebookowym profilu (https://web.facebook.com/FestiwalGorski/) wydarzenia.

Szczegóły

Start:
5 grudnia 2019
Koniec:
7 grudnia 2019
Wydarzenie kategorie:
,
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
ul. Rakowicka 27
Kraków, 31-510
+ Google Map