Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

11. Przegląd Filmów Górskich w Wadowicach

29 lutego - 1 marca

Maraton filmowy, wspaniali goście, konkursy z cennymi nagrodami, stoiska branżowe, pyszne jedzenie i niezapomniana atmosfera. To wszystko odbędzie się w weekend 29 lutego i 1 marca w Wadowickim Centrum Kultury. Znany i lubiany Przegląd Filmów Górskich ma swoją kolejną odsłonę!

Już po raz jedenasty Wadowickie Centrum Kultury zaprasza publiczność na Przegląd Filmów Górskich, którego gośćmi specjalnymi będą: Andrzej Bargiel, Patrycja Bereznowska, Dariusz Kortko, Ilona Łęcka, Bartosz Malinowski, Marcin Pietraszewski, Krzysztof Wielicki.

W trakcie Przeglądu zaprezentowanych zostanie 9 specjalnie wyselekcjonowanych, nagradzanych i wyróżnionych polskich oraz zagranicznych filmów o tematyce górskiej. Podczas kilkugodzinnego maratonu każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie obrazów dla miłośników gór wysokich, sportów ekstremalnych, wspinaczki oraz zapierających dech w piersiach widoków. To spotkanie połączy pasjonatów, amatorów, fanatyków, aktywnych turystów, sportowców, wspinaczy i tych biernych widzów, lubiących przebywać wśród natury.

W tym roku pojawią się akcenty upamiętniające zdobycie 40 lat temu Mount Everestu zimą przez Krzysztofa Wielickiego i Leszka Cichego. Spotkanie z udziałem Krzysztofa Wielickiego i autorów jego biografii – Dariuszem Kortko i Marcinem Pietraszewskim, poprowadzone przez Ilonę Łęcką, będzie nawiązywało do tamtego historycznego wydarzenia. Bieg na dystansie 8848 m na wadowicki Everest, który poprowadzą Wichry Beskidu to dodatkowe wydarzeniem podkreślające rocznicę zdobycie szczytu.

W programie znajdą się również górskie spotkania z wadowiczanami: Agnieszką Matusiak i Tamarą Wiecheć, które zdradzą jak zorganizować trekking niezależny w Himalajach Nepalu i zaproszą w podróż wokół Everestu; Agą Wielińską, która opowie o dzikich wojażach z widokiem na Kaukaz, Alexandrem Piegzą – dwunastolatkiem, który podzieli się wrażeniami ze zjazdu na nartach z Mont Blanc.

Podczas tegorocznej edycji pojawi się również kilka wydarzeń towarzyszących.

W sobotę, po zakończeniu pierwszego dnia przeglądu, zapraszamy publiczność do sali kameralnej WCK na imprezę integracyjną ludzi gór. Tam odbędą się: slajdowisko złożone z nadesłanych przez publiczność zdjęć z górskich wędrówek, zabawa i dyskusje do rana ;-).

Ponadto dzięki hojności sponsorów, publiczność podczas Przeglądu będzie mogła wygrać wiele cennych nagród m.in.: w zawodach na „Wolny zwis” oraz skorzystać z ofert stoisk branżowych i gastronomicznych. Bar Pod Kluczem ufundował dla widzów festiwalu pyszną zupę również w wersji dla wegetarian.

W weekend festiwalowy nasz partner Hotel Podhalanin dla wszystkich przyjezdnych na hasło „Przegląd Filmów Górskich” przygotował promocyjną cenę noclegów ze śniadaniami w wysokości 70 zł.

Bilety na wydarzenie w cenach: sobota – 50 zł, 60 zł (w dniu przeglądu) oraz niedziela – 40 zł, 50 zł (w dniu przeglądu) dostępne są w sekretariacie WCK, kasie kina Centrum oraz online poprzez stronę wck.wadowice.pl. Spotkania z wadowiczanami są bezpłatne, jednak liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej o Przeglądzie, w tym program na: wck.wadowice.pl/pfg.

Szczegóły

Start:
29 lutego
Koniec:
1 marca
Wydarzenie kategorie:
, , ,
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Wadowickie Centrum Kultury
ul. Teatralna 1
Wadowice, 34-100 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://wck.wadowice.pl/