Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

10. Dni Lawinowo-Skiturowe

1 kwietnia 2023 - 2 kwietnia 2023

Już po raz dziesiąty zapraszamy na wyjątkowe górskie wydarzenie: Dni Lawinowo-Skiturowe, czyli spotkania miłośników narciarstwa wysokogórskiego i turystyki zimowej w Schronisku Pięć Stawów w Tatrach. Po dwóch latach przerwy i zeszłej edycji zmienionej ze względu na pogodę, w tym roku mamy nadzieję wrócić do tradycyjnej słonecznej formuły! Sponsorem głównym wydarzenia została marka Buff, a sponsorami strategicznymi Petzl, Miir oraz Nalgene z Lifestraw.

W sobotę w ramach bezpłatnych zajęć będzie można skorzystać z wiedzy instruktorów i przewodników dotyczącej m.in. profilaktyki lawinowej, turystyki zimowej, skiturowej i freeride’owej oraz nawigacji i pierwszej pomocy w górach.  Będzie można również wziąć udział w testach nart skiturowych i splitboardów, sprzętu zimowego (raki, czekan, lawinowe ABC) oraz odwiedzić stoiska firmowe producentów sprzętu outdoorowego wspierających szkolenia: Pieps, Atomic, Camp, Ortovox i Deuter, Mammut, Majesty, Splitboard Poland, Lyo Food czy Aerosize. A do wygrania w losowaniach będą także produkty marek Garmin oraz Nikwax oraz specjalne gadżety od Buffa i Petzla przygotowane na Dni.

W sobotnie popołudnie w progach schroniska odbędą się wykłady edukacyjne m.in. Tatrzańskiego Parku Narodowego, Michała Trzebuni, a także dyskusje dotyczące poruszania się zimą po Tatrach. Zorganizujemy także zawody, czyli Wysokogórski Tor Przeszkód z bardzo praktycznymi nagrodami, a potem zaprosimy na kultowy już tort, przygotowany przez Pięć Stawów, oraz imprezę w górskim klimacie.

W niedzielę uczestnicy będą mogli skorzystać z treningu na polu lawinowym Easy Searcher, testować sprzęt, wyjść na wycieczki indywidualne oraz wziąć udział w warsztatach terenowych. Część naszych wystawców przygotowuje także swoje specjalne szkolenia i wycieczki, na które będzie można zapisać się bezpośrednio u nich – śledźcie więc nasze media społecznościowe oraz wydarzenie na FB, gdzie pojawią się wszystkie możliwości!

Zapisy na szkolenia na miejscu, w sobotę 1 kwietnia od godz.7.30 rano. Start szkoleń o 9.00.

Więcej na https://szkola-gorska.pl/dni-lawinowo-skiturowe/

Wydarzenie na FB: https://fb.me/e/3WIobwmGQ

Szczegóły

Początek:
1 kwietnia 2023
Koniec:
2 kwietnia 2023
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Dolina Pięciu Stawów Polskich
Polska + Google Map