Dla kursantów:

Dla właścicieli szkół:

 

Biuro Przewodników Wysokogórskich Salewa

 

Więcej informacji www.salewa-przewodnicy.pl

O NAS Góry są naszą pasją. Jesteśmy członkami Polskiego Stowarzyszenia Przewodników Wysokogórskich. PSPW jest jedyną polską organizacją należącą do federacji IVBV zrzeszającej międzynarodowych przewodników wysokogórskich. Wraz z naszymi Klientami wchodzimy lub wspinamy się na popularne i mniej znane szczyty Tatr, Alp i innych gór na wszystkich kontynentach. Prowadzimy także wycieczki skiturowe, szkolenia lawinowe i wspinaczkowe, jeździmy poza trasami narciarskimi i wspinamy się zarówno latem jak i zimą. Zachowujemy najwyższe standardy bezpieczeństwa w górach, a także zapewniamy sprzęt techniczny (uprzęże, kaski, liny, wyposażenie lawinowe)

NASI PRZEWODNICY: GRZEGORZ BARGIEL Przewodnik Międzynarodowy IVBV / UIAGM oraz członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Przewodników Międzynarodowych. Grzegorz jest zawodowym ratownikiem TOPR, taternikiem, alpinistą, wybitnym zawodnikiem skialpinistycznym oraz instruktorem narciarstwa. Uczestnik wypraw na ośmiotysięczniki: Dhaulaghiri (z okazji 100–lecia TOPR), a także Shishapangmę i Manaslu podczas których jego brat Andrzej dokonywa rekordowo szybkich wejść na szczyty zjazdów z wierzchołków. Grzegorz jest też zarówno organizatorem jak i sędzią najbardziej prestiżowych polskich zawodów skialpinistycznych – Memoriału Piotra Malinowskiego, które w 2011 stanowiły edycję Pucharu Świata w skialpiniźmie. Sukcesy Grzegorza obejmują wiele dziedzin górskich, min: wielokrotne zwycięstwo edycji Pucharu Polski w skialpinizmie, a także ukończenie najbardziej prestiżowych i najtrudniejszych zawodów w tej dziedzinie na świecie: francuskiej Pierra Menty, włoskich Trofeo Mezzalama, szawajcarskich Patrouille des Glaciers. trudne zjazdy narciarskie t.j.: Wildspitze w Austrii, z przełęczy Szczerba na wprost długie i trudne drogi w Tatrach polskich i słowackich, a także Alpach i Dolomitach. Jako pierwszy poprowadził wiele nowychm trudnych dróg tatrzańskich letnich i zimowych. Wspinał się też w Norwegii, Chorwacji, Austrii, Szkocji. wielokrotne zwycięstwo w nieoficjalnych Mistrzostwach Polski w zimowej wspinaczce.

MIECZYSŁAW ZIACH Bardzo doświadczony międzynarodowy przewodnik wysokogórski i narciarski IVBV / UIAGM oraz instruktor alpinizmu Polskiego Związku Alpnizmu i przewodnik tatrzański. Zawodowy Ratownik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z blisko trzydziestoletnim doświadczeniem, gdzie przez czternaście lat pełnil funkcję szefa szkolenia, a obecnie jest zastępcą naczelnika TOPR. W ramach swojej pracy przewodnickiej prowadzi współpracę z największą europejską szkołą alpinizmu DAV-Summit Club oraz bardzo prestiżowa niemiecką szkołą Bergprofis. Każdy sezon zarówno letni jak i zimowy to dla Mietka kilka tygodni lub nawet kilka miesięcy w Alpach, czemu zawdzięcza wybitną znajomość wielu rejonów alpejskich. Są to m.in. od słynnego otoczenia masywu Mont Blanc aż po mniej popularny masyw Ortlera czy Piz Bernina. Jego tatrzańskie osiągnięcia obejmują ponad pięćset dróg wspinaczkowych i kilkanaście pierwszych przejść letnich i zimowych (Wołowy Grzbiet, Żabi Mnich, Giewont, Raptawicka Grań). Wspinał się tajże w górach świata, m.in. Himalajch, Pamirze i w Kaukazie dokonując pierwszego polskiego i drugiego w ogóle powtórzenia północnej ściany Piku Giermogienowa. Z górami jest związany od najmłodszych lat, dzięki tradycji rodzinnej. Jego dziadek był sławnym przewodnikiem tatrzańskim i ratownikiem TOPR. Od najmłodszych lat miał przekonanie, że w górach chce spędzić życie.

RYSZARD GAJEWSKI Niezwykle doświadczony himalaista, ratownik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, przewodnik tatrzański i międzynarodowy przewdonik wysokogórski IVBV / UIAGM. Jest członkiem pierwszej grupy licencjonowanych polskich przewodników wysokogórskich, którzy stworzyli w naszym kraju zręby Międzynarodowej Organizacji Przewodników Alpejskich. Rysiek to pierwszy na świecie zdobywca siedmiotysięcznika Peak 29 (w Himalajach), trzeci zdobywca w sezonie zimowym ośmiotysięcznika (Manaslu, drogą Messnera) oraz zdobywca ośmiotysięcznika Cho-Oyu nową drogą. Rysiek uczestniczył w słynnej, narodowej wyprawie na Mount Everest w 1980 r., w czasie której góra została po raz pierwszy zdobyta zimą. Sukces Ryśka zasługujący na największe uznanie to pokonanie bariery skalnej na wysokośći 8200 m npm o trudności wspinaczkowej V, podczas wiosennej wyprawy z Jerzym Kukuczką na Mount Everest. Do dziś żaden z Polaków nie zbliżył się do pokonania tego rekordu. Był także kierownikiem wyprawy na ośmiotysięcznik Dhaulagiri, w ramach obchodów stulecia TOPRu. Rysiek jest specjalistą i autorytetem niemal we wszystkich dyscyplinach górskich. Jego wiedza i umiejętności są efektem bogatego w doświadczenia i sukcesy, pełnego wyzwań życiorysu górskiego oraz wieloletniej pracy jako ratownik TOPR. Ryszard wspinał się nie tylko w Hiamlajach i Karakorum, ale także w Pamirze i Andach. Jego wielkie sukcesy to wytyczenie nowych dróg na szczyty: -na południowej ścianie ośmiotysięcznika Mount Everestu (trudności – V na wys. 8200 m. z Jerzym Kukuczką) -na południowej ścianie ośmiotysięcznika Annapurna - na ośmiotysięczniku Dhaulagiri Rysiek szkoli również młodych taterników, przewodników apejskich wykwalifikowanych rpzewdoników górskich.

EDWARD LICHOTA Międzynarodowy Przewodnik Wysokogórski IVBV / UIAGM, a także przewodnik tatrzański pierwszej klasy oraz instruktor narciarstwa Polskiego Związku Narciarstwa. Wieoletnie pracownik Tatrzańskeigo Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, jako zawodowy ratownik pracuje n a stanowisku zastępcy Naczelnika TOPR. Edi jest niezwykle uznanym narcoarzem ekstremanym, znanym z pionierskich, ekstremalnych zjazdów w Tatrach. Wspina się aktywnie w Tatrach polskich i Słowackich, a także w góach Europy i świata, tj: Alpy, Alaska (Denali), Andy (Aconcagua). Jego największe wyzwania i sukcesy w dziedzinie skialpinizmu to ekstremalne zjazdy w Alpach, Dolomitach, czy Tatrach, gdzie poprowadził m.in. w rejonie Morskiego Oka: zjazd z Hińczowej na wprost (z Hńczowej Przełęczy do Morskiego Oka), Prawym i Lewym Abgarowiczem, z grani Cubryny i Żlebem Szulakiewicza, z Czarnego Mięguszowieckiego Szczytu na Kazalnicę i jej północną ścianą do Wiszącego Kociołka i do Czarnego Stawu, Zachodem Grońskiego, w rejonie Hali Gąsienicowej: z Kościelcowej Przełęczy do Kościelcowego Kotła, Kominem Drewnowskiego, z Zadniego Kościelca i dalej Załupą H, w Tatrach Słowackich ze Skrajnej Garajowej Ławki w Murze Hrubego do Doliny Hlińskiej. Jego pozagóską pasję stanowi fotografia górska i przyrodnicza, a także malowanie obrazów (głównie w technice pasteli i oleju)

MACIEJ PAWLIKOWSKI Międzynarodowy Przewodnik Wysokogórski IVBV / UIAGM i instruktor taternictwa, od wielu lat zawodowy ratownik TOPR. Maciej jest jednym z najwybitniejszych i najbardziej doświadczonych polskich himalaistów i alpinistów, wziął udział aż w siedmiu zimowych wyprawach na ośmiotysięczniki, m.in. na Mount Everest, czy K2 (gdzie by dwukrotnie), Nanga Parbat i Makalu. Jego wielkim sukcesem jest pierwsze zimowe wejście na ośmiotysięcznik Cho Oyu. Maciej jest również wybitnym wspinaczem, m.in. dlatego też przez kilkanaście lat sprawował fukcję prezesa Klubu Wysokogórskiego w Zakopanem. Jego największe sukcesy to m.in: Pierwsze zimowe wejście na ośmiotysięcznik Peak 29 w Himalajach w zespole z Ryszardem Gajewskim udział w zimowej wyprawie narodowej na Mount Everest, podczas której Polacy dokonali pierwszego wejścia zimą na szczyt (Maciej zakładał obóz III) Pierwsze zimowe wejście na ośmiotsięcznik Cho Oyu, nową drogą filarem południowo-wschodnim, w zespole z Maciejem Berbeką wytyczenie nowej drogi na południowo-zachodniej ścianie Cho Oyu w zespole z Ryszardem Gajewskim W 2009 roku Maciej otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju ratownictwa górskiego, za wykazaną odwagę i poświęcenie w ratowaniu zdrowia oraz życia ludzkiego, za działalność w Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Maciej został również odznaczony dwukrotnie złotym i trzykrotnie srebrnym medalem „Za Wybitne Osiągnięcia Sportowe” i Złotym Krzyżem Zasługi oraz srebrną odznaką GOPR.

Szkoła założona w 2014 roku.

Instruktorzy szkoly posiadaja uprawnienia PZA.
Instruktorzy szkoły posiadaja uprawnienia panstwowe.

Adres:
ul .Tetmajera 2
34-500 Zakopane

Kontakt:
tel. +48 730 650 006
biuro@salewa-przewodnicy.pl

Strona WWW:
http://www.salewa-przewodnicy.pl/

Ostatnia modyfikacja danych szkoły: 13.07.2020 o godz. 18:07

Rodzaj kursu:
Termin RodzajWolnych miejscMiejsce kursuCena 
Niestety nie mamy żadnych kursów w bazie.

wspinanie.pl | serwis | topo | forum | ogloszenia | szkoly | ksiegarnia | redakcja
Webmaster. Copyright (c) by wspinanie.pl.